Dlaczego warto zaaranżować salon z lustrem na ścianie?

Dlaczego warto zaaranżować salon z lustrem na ścianie?

Lustra stanowią bardzo często spotykany element wystroju naszych wnętrz. Zazwyczaj aranżujemy je w łazienkach oraz przedpokojach, gdzie ich głównym zadaniem jest pełnienie roli związanej z funkcjonalnością. Należy jednak zaznaczyć, że doskonale sprawdzą się także w pokoju dziennym. Dlaczego warto zaaranżować lustro wiszące w salonie?

Gdzie powiesić lustro w salonie?

Zaaranżowanie lustra w salonie wielu z nas przysparza wielu kłopotów, zwłaszcza jeżeli chcemy, aby pomogło wydobyć walory i charakter wnętrza. W większości przypadków doskonale sprawdza się zawieszenie zwierciadła w strefie wypoczynkowej, np. nad kanapą. Dobrymi miejscami na lustro są także ściany nad komodą czy kominkiem. Gdy w salonie zaaranżowano jadalnię, warto przemyśleć przymocowanie lustra nad stołem. Nie zaleca się umieszczania go naprzeciwko kanapy czy fotela, gdyż może odwracać uwagę podczas relaksu czy oglądania telewizji. Nie powinno się także wieszać go blisko ekranów oraz na wprost nich. Lustra wybierz na Sprzedajemy.pl, podczas przeglądania ofert prawdopodobnie znajdziesz szereg inspiracji pozwalających na stylowe, a przy tym funkcjonalne zaaranżowanie go w pomieszczeniu.

Dlaczego warto zaaranżować lustro w salonie?

Coraz więcej osób przekonuje się do aranżowania lustra w salonie. W wielu przypadkach stanowi element dekoracyjny, który dodaje wnętrzu stylu i charakteru. Doskonale sprawdza się jako zamiennik wszelkiego rodzaju plakatów czy obrazów. Można zaaranżować je w pomieszczeniach w każdym klimacie i o zróżnicowanych wymiarach. To idealny element dekoracyjny, który optycznie powiększy nawet wąskie i małe wnętrze (prostokątne lustro powieszone poziomo), jak i niskie pomieszczenie (zamontowane pionowo). Może także nadać głębi i rozświetlić pokój, zwłaszcza gdy zwierciadło zostanie zawieszone prostopadle do okna. We wnętrzach, w których bardzo dużo się dzieje, dobrze sprawdzi się jako dodatek łagodzący charakter pomieszczenia, które może wydawać się zabałaganione lub mało przytulne. Kolejnym z atutów zwierciadła jest nadanie wnętrzu lekkości i harmonii.

Jakie lustro do salonu wybrać?

Tak naprawdę nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytane o to, jakie lustro wybrać do salonu. Wszystko przez ogromny wybór wszelkiego rodzaju zwierciadeł w sklepach. Jedno jest jednak pewne – musi być dopasowane do stylu wnętrza, w którym będzie zaaranżowane. Jednym z często stosowanych rozwiązań jest klasyczne prostokątne lustro w grubej ramie. W zależności od rodzaju obramowania doskonale sprawdzi się w różnych wnętrzach. Drewniane warto wybrać do pomieszczeń rustykalnych, czarne – industrialnych, złote – art deco, srebrne – glomour. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także okrągłe lustra. Same w sobie stanowią oryginalny detal, dlatego najlepiej jest wybrać model bez obramowania, ewentualnie w cienkiej ramce w kolorze: czerni, bieli, złota lub srebra. Można także postawić na trzy mniejsze lustra powieszone koło siebie. Doskonale sprawdzą się do wnętrz, w stylu nowoczesnym, w którym królują proste formy i geometryczne kształty. Osoby lubiące niebanalne rozwiązania mogą wybrać lustro typu słońce, czyli okrągłe zwierciadło z ramą ułożoną na kształt promieni. Bardzo często obramowanie wykonane jest z rattanu, usztywnionej makramy bądź metalu, przez co doskonale sprawdzi się we wnętrzach w klimacie boho. Ciekawym, niesztampowym pomysłem jest także zaaranżowanie zwierciadła o nieregularnym kształcie. Rozwiązanie to najlepiej sprawdzi się w nowoczesnych oraz industrialnych pomieszczeniach, jako element przełamujący surowy charakter wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *