Ciepłe wnętrza i estetyczne aranżacje, dzięki nowoczesnym grzejnikom

Ciepłe wnętrza i estetyczne aranżacje, dzięki nowoczesnym grzejnikom

Sezon grzewczy w pełni, a my znów drżymy o przyszłe rachunki. Warto zastanowić się właśnie teraz, jakie mamy potrzeby. W których pomieszczeniach przebywamy najczęściej, a w których najrzadziej. Jesteśmy w stanie zaoszczędzić na ogrzewaniu, nie tracąc na tak ważnym komforcie. A gdy przyjdzie czas wybierania grzejników na kolejny sezon, będziemy już wiedzieć, na co postawić.

Jak oszczędzać na ogrzewaniu?

Największe straty cieplne powoduje nieszczelna stolarka okienna. Tą drogą ucieka nawet kilkadziesiąt procent z uzyskiwanego ciepła. Odkręcamy grzejniki ustawiając termostat na maksimum, by w domu było cieplej, przyjemniej, a niestety nie odczuwamy zbyt wielkiej różnicy. Nie można również zapominać o tym, że do atmosfery dostają się szkodliwe produkty, wytwarzane podczas ogrzewania. Zaczynają przerażać nie tylko rachunki za ogrzewanie, na które możemy liczyć dzięki cieple z elektrowni, ale i te, które spowodowane są podłączaniem kolejnych grzejników elektrycznych, tych mobilnych.

Uszczelniając okna sprawiamy, że straty cieplne są znacznie mniejsze. W pomieszczeniach możemy nieco zmniejszyć temperaturę, nie tracąc na komforcie, ale już zyskując na oszczędnościach. Nie czujemy nieprzyjemnego zimna dobywającego się spod okien i parapetów. Wreszcie możemy zaprzestać korzystania z dodatkowych urządzeń grzewczych.

Oszczędzać możemy także wtedy, gdy wybieramy nowoczesne grzejniki, jak te z oferty https://Econovli.pl. Programatory dające możliwość planowania temperatury z góry na cały tydzień, modele grzejników reagujące na wahania temperatury. Na rynku nie brakuje grzejników elektrycznych hybrydowych – promiennikowo-konwekcyjnych. Są one energooszczędne, korzystają z minimalnej mocy, by ogrzewać pomieszczenia. Nie brakuje im ponadto estetyki, którą doceniają wszyscy domownicy.

Nowoczesne grzejniki, które wpisują się w domowe aranżacje

Po to dbamy o każdy element wystroju wnętrza, aby czuć się w nim dobrze. Tworzymy azyl zapewniający bezpieczeństwo. Uwzględniamy własne gusta w aranżacji, bo to ona odzwierciedla nasz charakter, zainteresowanie, a niekiedy również zamiłowanie do danego zawodu. Klasyczne grzejniki żeberkowe, były brzydkie, nieestetyczne i zajmowały sporo miejsca. Nowoczesne urządzenia są zaś nie tylko wielofunkcyjne, ale i eleganckie.

Nie brakuje im uniwersalności, która pozwala dopełnić wystroju tradycyjnego, rustykalnego, prowansalskiego, skandynawskiego, industrialnego czy współczesnego. Od nas zależy, jaki będzie efekt końcowy. Pewne jest natomiast, że nowoczesne grzejniki dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu zostawiają duże pole do popisu architektom wnętrz, aranżerom oraz domownikom samodzielnie dbającym o wystrój.

Ciekawą alternatywą są panele na podczerwień. Nie dość, że wpływają na oszczędności, gwarantują najwyższy komfort cieplny spośród dostępnych rodzajów ogrzewania, to jeszcze wyśmienicie się prezentują! Panele te są płaskie i można je umieszczać nie tylko na ścianach. Ogrzewanie promiennikowe kryje się za lustrem, grafiką lub obrazem. Od nas zależy, jak będzie prezentował się tego typu grzejnik. Może się wyróżniać na tle aranżacji, współgrać z nią i sprawiać wrażenie niewidocznego. Jeśli lubimy przykuwające uwagę elementy wystroju, taki panel można równie dobrze wyeksponować.

Oszczędnie, mimo korzystania z energii elektrycznej

Korzystanie z prądu, by ogrzewać domowe wnętrza, nie musi oznaczać coraz wyższych rachunków. Od tego są programatory i dodatkowe funkcje dostępne w wielu modelach grzejników. Odpowiadają one za dobór elementów grzewczych pracujących w danej chwili – w przypadku urządzeń hybrydowych. Mogą reagować, gdy domownik wyjdzie z pomieszczenia i zapomni zamknąć okno. Z kolei zaprogramowanie ustawień z góry na kilka dni, jest i wygodne, i ma znaczenie dla oszczędności.

Już teraz pomyślmy o tym, jakie grzejniki wybrać w kolejnym sezonie. Dziś za to, kiedy to odczuwamy przyjemne ciepło, upewnijmy się, czy dotychczasowe rachunki za ogrzewanie, nie były wynikiem nieszczelnych okien i nieracjonalnego korzystania z ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *