Naprawa przeciekającego dachu

Czerwiec 4, 2019 By admin

Naprawa przeciekającego dachu

Nasz dach przez cały czas narażony jest na działanie warunków atmosferycznych. Jednym z nich są opady deszczu. Nawet nowy, a nieprawidłowo położony dach może nie spełniać swojej funkcji. Bardzo ważne jest więc dokładne, szczelne i profesjonalne położenie pokrycia dachowego. Bardzo ważne jest także dokładne zabezpieczenie przestrzeni przy kominach, włazach i oknach dachowych. Profesjonalnie położony dach da nam gwarancję bezawaryjności przez długie lata.

Okresowy przegląd dachu

Dobrze jest przeprowadzać przeglądy dachów. Najlepiej w okresie wiosennym, i przez firmę która wykonywała dach. W wielu przypadkach niestety nie ma takiej możliwości, aby przeglądu dokonała ta sama ekipa. W takiej sytuacji dobrze zgłosić się do innej firmy, która zajmuje się okresowym przeglądem dachów.

W ramach okresowego przeglądu, powinny być wykonane prace takie jak: oczyszczenie powierzchni dachu, czy sprawdzenie termoizolacji. Czy warto wykonywać przeglądy?

Warto, przecież lepiej zapobiegać szkodom, i szybko je wyłapywać. Lepiej jest naprawiać małe szkody, niż naprawiać, i wymieniać cały dach.

Każdy właściciel domu wie, jak ważną rolę odgrywa dach

Czasem wystarczy burza, czy silniejszy deszcz, aby na suficie pojawiły się mokre plamy i zacieki. To świadczy o tym, że dach jest nieszczelny. W takiej sytuacji ważne jest, aby szybko reagować, ponieważ usuwając uszkodzenia, eliminujemy ryzyko wymiany całego pokrycia dachowego.

Naprawa przeciekającego dachu

Remont dachu może być sporym wydatkiem. Jest to zazwyczaj także czasochłonne. Dlatego jeśli dzieje się coś niepokojącego ważne jest, aby naprawę dachu przeprowadzić jak najszybciej. Przed naprawą dachu, można poczytać o najnowszych materiałach i systemach dachowych. Jednak najważniejszym etapem, jeśli interesuje nas naprawa przeciekającego dachu, jest znalezienie profesjonalnej firmy, która zrobi to sprawnie, fachowo i na najwyższym poziomie. W ten sposób wszelkie naprawy wykonamy raz, a dobrze.

Dachy strome, są mniej narażone na uszkodzenia i przecieki.

Dachy o płaskiej powierzchni, są bardziej narażone na przecieki.

Jedną z przyczyn uszkodzenia może okazać się przerwanie folii. Przerwany materiał można skleić za pomocą taśmy naprawczej. Jest to powszechne i sprawdzone rozwiązanie. Taśmy, są wykonane z kauczuku butylowego, dzięki temu stosowane są do różnego typu podłoża, ponieważ cechuje je dobra przyczepność. Taśmy naprawcze, są odporne na promieniowanie UV. wykorzystuje się je do uszczelnienia metalowych elementów.

Oprócz taśm naprawczych używa się też masy, które mają na celu zapewnić uszczelnienie. Są to masy uszczelniające, które powstają na bazie bitumów. W ostatnim czasie popularne są też masy uszczelniające, w których skład wchodzi włókno elastyczne. Powstała powłoka na bazie takiej masy, jest bardzo mocna, wodoszczelna, jak i odporna na warunki atmosferyczne. Kolejną zaletą jest to, że taka masa może być kładziona na mokrą powierzchnię.

COMMENTS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Praktyczny i estetyczny przedpokój, czyli co położyć na ściany w przedpokoju, aby się nie brudziły

Przedpokój to jedno z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń w mieszkaniu, które często narażone jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Sprawdź, jaki pomysł...

Zamknij