Praktyczny i estetyczny przedpokój, czyli co położyć na ściany w przedpokoju, aby się nie brudziły

Praktyczny i estetyczny przedpokój, czyli co położyć na ściany w przedpokoju, aby się nie brudziły

Przedpokój to jedno z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń w mieszkaniu, które często narażone jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Sprawdź, jaki pomysł na przedpokój ściany sprawdzi się najlepiej, by łatwo było utrzymać go w czystości i by całe pomieszczenie dobrze się prezentowało. Co na ścianę w przedpokoju żeby się nie brudziła? Przeczytaj poniżej.

Co położyć na ściany w przedpokoju?

Praktyczne ściany w przedpokoju muszą być wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie prostego do mycia materiału: płytek kamiennych lub ceramicznych, betonu dekoracyjnego albo wodoodpornej farby czy tapety. Niezwykle ważna jest struktura na ścianie w przedpokoju – jeżeli zdecydujesz się na materiał porowaty, upewnij się, że jest odporny na mycie i szorowanie. Warto zwrócić uwagę również na aspekt wizualny pomieszczenia – tynk dekoracyjny w przedpokoju, również może odznaczać się wysoką odpornością na plamy. Sprawdź triki, które przydadzą Ci się podczas malowania ścian w artykule – http://dekoracje-scian.com.pl/malowanie-scian-farba-lateksowa-poradnik-triki/

Trawertyn na ścianę w przedpokoju

Trawertyn to drobnoziarnisty tynk mineralny, który doskonale imituje naturalne ubytki i wżery, jakie można zobaczyć na prawdziwych skałach. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu wyjątkowego wystroju, który wpasuje się stylistycznie w każdy rodzaj klimatu wizualnego – trawertyn w przedpokoju sprawdzi się doskonale. To miejsce, które jest najczęściej uczęszczanym przez domowników pomieszczeniem, najczęściej witani są w nim znajomi, przyjaciele i każdy gość, który przychodzi do Ciebie w odwiedziny. Przedpokój stanowi pewnego rodzaju wizytówkę zarówno domu lub mieszkania, ale również mieszkańców. a przede wszystkim gospodarza. Warto zadbać, aby prezentował się dobrze. Wykończenie ścian tynki dekoracyjne trawertyn podczas procesu nakładania, wymaga zastosowania odpowiedniej techniki, aby ostateczny efekt był jak najlepszy. Warto w tym celu wynająć fachowca doświadczonego w tego typu pracach. Magnat style trawertyn doskonale poradzi sobie w miejscu, w którym ściany  mogą być narażone na wszelkiego rodzaju obicia, wgniecenia czy zachlapania. Taki tynk jest również doskonałym rozwiązaniem do każdego domu, w którym mieszka choć jeden alergik. Pleśnie i grzyby bardzo źle wpływają na samopoczucie i stan zdrowia osób o skłonnościach alergicznych. Trawertyn firmy Magnat stanowi zapewnia możliwość “oddychania ścian”, które jest kluczem do zapobiegania powstawaniu wszelkich pleśni i grzybów.

Poznaj tynki dekoracyjne wewnętrzne do przedpokoju z artykułu – http://trawertyndekoracje.pl/3-niezwykle-i-modne-pomysly-na-tynk-ozdobny-w-przedpokoju/.

Beton dekoracyjny na ścianę w przedpokoju

Ostatnie trendy w budownictwie prowadzą w kierunku powstawania w pełni funkcjonalnych pomieszczeń, które wizualnie będą możliwie najbardziej oszczędne. Decydując się na taki wygląd pomieszczeń nie musisz obawiać się, że będziesz musiał już zawsze akceptować swoją pierwszą decyzję. Dekoracyjny beton w przedpokoju doskonale sprawdza się również jako tło do mniej oszczędnego wystroju, ale zachowuje przy tym swoje właściwości i zawsze umożliwia powrót do “stanu początkowego”. Betonowe ściany w przedpokoju umożliwią Ci częstą zmianę wizualnego wydźwięku pomieszczenia. Jeżeli chcesz uzyskać od razu stałą koncepcję stylizacji danego pomieszczenia, możesz zastosować ciekawe połączenia wizualne. Beton dekoracyjny doskonale komponuje się z surową cegłą, drewnem, szklistymi powierzchniami i wszelkimi metalowymi wstawkami. Magnat style beton oferuje również doskonałe właściwości eksploatacyjne – jest odporny na wszelkie efekty zmywania i ścierania jego powierzchni oraz uniemożliwia porost wszelkich grzybów i pleśni.

5 wskazówek dotyczących projektowania, które sprawią, że Twój przedpokój będzie bardziej przytulny

Projektowanie przedpokoju może być trudne ze względu na ograniczenia wielkości. Jednak nie musi tak być. Oto kilka wskazówek dotyczących projektowania, które sprawią, że pomieszczenie stanie się przytulniejsze:

1) Dodaj dekoracyjny dywanik przy wejściu do domu, aby dodać ciepła, koloru i tekstury;

2) Stwórz interesujący punkt centralny ze zdjęciami lub dziełami sztuki, które kochasz, aby przełamać monotonię długiego przedpokoju;

3) Wprowadź dodatkowe światło, aby poprawić nastrój podczas wchodzenia do domu;

4) Wykorzystaj meble, takie jak krzesła lub ławki, jako miejsca do siedzenia, aby goście czuli się mile widziani, gdy odwiedzają Twój dom;

5) Dodaj rośliny, kwiaty i inną zieleń.

A co z podłogą: płytki czy coś innego?

Podłoga w przedpokoju jest inna niż podłoga w pokoju. Ma to związek z natężeniem ruchu pieszego i rodzajem potrzebnej nawierzchni. Istnieje wiele czynników, które wpływają na tę decyzję, ale ostatecznie zależy to od Ciebie.

Płytki podłogowe są zwykle wykonane z ceramiki lub porcelany. Płytki ceramiczne są droższe, ale też trwalsze i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Natomiast płytki gresowe są tańsze, ale łatwo je stłuc. Panele lub drewniany parkiet w przedpokoju mogą dobrze wyglądać, ale nie są praktyczne. W okresie jesienno-zimowym taka podłoga narażona jest na zniszczenia od wnoszonego z zewnątrz błota, czy śniegu. Zdecydowanie warto zatem postawić na odporniejsze płytki.

Jak zredukować hałas i kurz, wybierając odpowiednią podłogę?

Hałas i kurz są nieuniknione w każdym domu. Jednak dobierając odpowiednią podłogę, można zmniejszyć poziom hałasu i kurzu.

Istnieje wiele pomysłów na podłogi do przedpokoju, które pomogą Ci zredukować hałas i kurz w korytarzu. Jeśli chcesz, aby Twój przedpokój wyglądał estetycznie, możesz wybrać podłogę kamienną. Jeśli chcesz, aby przedpokój był wygodniejszy – połóż dodatkowy dywanik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *