Sofy z funkcją spania na wymiar – niezastąpione rozwiązanie dla małych mieszkań

Sofy z funkcją spania na wymiar – niezastąpione rozwiązanie dla małych mieszkań

Małe mieszkania mają to do siebie, że na ogół bywają problematyczne na etapie urządzania. Już próba oddzielenia poszczególnych stref na małym metrażu bywa kłopotliwa, nie wspominając o najważniejszych elementach wnętrza, czyli meblach. Na szczęście istnieje sporo sposobów na to, by maleńka przestrzeń stała się przytulnym i praktycznym azylem, w którym będzie panowała cudowna atmosfera. Wystarczy tylko postawić na elementy wielofunkcyjne i pamiętać, że w małych wnętrzach minimalizm czuje się nad wyraz dobrze.

Sofa wielofunkcyjna

W małych mieszkaniach i w kawalerkach sofa z funkcją spania na wymiar zdaje się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Tego rodzaju sofy w ciągu dnia mogą odgrywać rolę wygodnego mebla wypoczynkowego, który uświetnia ładnie urządzone wnętrze, by w nocy stać się wygodnym posłaniem. Sofa na wymiar to sposób na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co w przypadku małego mieszkania będzie miało kluczowe znaczenie.

Klient będzie mógł samodzielnie lub z pomocą projektanta zaprojektować sofę, która będzie w stu procentach zgodna z jego preferencjami. Nie trzeba się obawiać, że mebel nie spełni oczekiwań. Nowoczesne sofy z funkcją spania są tworzone z najlepszej jakości materiałów, które gwarantują najwyższy poziom komfortu. Po rozłożeniu otrzymujemy wygodne i miękkie posłanie dla przynajmniej dwóch osób. Rozłożenie takiej sofy na ogół nie zajmuje więcej niż kilkanaście sekund. Warto zastanowić się nad modelem z wbudowaną komorą na pościel. Dzięki temu będzie można zaoszczędzić sporo miejsca.

Jaką sofę wybrać?

Podczas urządzania niewielkiego mieszkania należy pamiętać o tym, że takie przestrzenie nie przepadają za ciemnymi barwami. Dotyczy to zarówno koloru ścian, jak i wszystkich dodatków. Ciemne barwy optycznie zmniejszają i tak już małą przestrzeń, a zatem warto postawić na nieco jaśniejsze tonacje. Minimalistyczna sofa w odcieniu beżu lub ponadczasowej szarości to doskonały sposób na urządzenie mieszkania w stylu skandynawskim. W tym stylu najczęściej pojawiają się biele i delikatne kolory nawiązujące do natury. Ta jasność powoduje również, że nawet małe metraże zdają się nieco większe.

Sofa stworzona na wymiar i idealnie dopasowana do wnętrza spotęguje wrażenie spójności, a przecież również na tym nam zależy podczas urządzania własnych czterech kątów. Największą zaletą tego rodzaju sof jest fakt, że nie zajmują one zbyt wiele miejsca. Są meblami wygodnymi i sprzyjającymi wypoczynkowi po ciężkim dniu pracy. Jednocześnie w dowolnej chwili można z nich skonstruować bardzo wygodne posłanie. W mieszkaniach, w których ulokowanie wielkiego łóżka jest niemożliwe, sofa na wymiar z funkcją spania zdaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Jest to z pewnością propozycja dla osób, które cenią sobie przede wszystkim praktyczne wyjścia. Stworzona od podstaw sofa będzie inwestycją na wiele lat i meblem, który sprawdzi się w każdym właściwie wnętrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *