Stoły bankietowe a cateringowe – podobieństwa i różnice 

Stoły bankietowe a cateringowe – podobieństwa i różnice 

Zarówno na bankietach, jak i imprezach wymagających cateringu wymagane jest wyposażenie umożliwiające organizację całego wydarzenia. Stoły cateringowe i bankietowe prezentują się niemal identycznie. Nic właściwie nie stoi na przeszkodzie, by stół przeznaczony na bankiety stał się wyposażeniem na wydarzeniu plenerowym. W obu przypadkach liczą się praktyczne rozwiązania, dzięki którym organizacja imprezy stanie się łatwiejsza. Czym odznaczają się takie stoły?

Stoły cateringowe

Cateringowe stoły na ogół nie są przeznaczone do codziennego użytku. Korzysta się z nich przede wszystkim w trakcie okolicznościowych imprez lub wydarzeń, na których serwowane jest jedzenie. Ich zasadniczą zaletą jest funkcjonalność oraz możliwość złożenia wielkiego mebla w taki sposób, by zajmował jak najmniej miejsca. Właśnie dlatego walizkowe stoły cateringowe cieszą się tak dużym uznaniem. Nie sprawiają problemów w transporcie, bo po złożeniu wyglądają jak zgrabne walizki, które można z łatwością umieścić w większym samochodzie.

Odznaczają się solidną konstrukcją, ale jednocześnie są stosunkowo lekkie, co będzie miało wielkie znaczenie dla organizatorów. Niewielka waga ułatwia przenoszenie stołów bez konieczności angażowania większej ilości osób. Zaletą takich stołów jest zastosowany w produkcji materiał. Blaty najczęściej są wykonywane z polietylenu o wysokiej gęstości. To materiał uodporniony na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dzięki temu z takich stołów można bez najmniejszego problemu korzystać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Stoły bankietowe

Stoły bankietowe nie różnią się specjalnie od stołów cateringowych. W ofertach jednak znacznie częściej znajdują się modele z blatem imitującym drewno. Różnorodność pod względem kształtu blatu jest jednak równie obszerna. Klienci mogą zdecydować się na modele prostokątne, które trzeba przyznać, cieszą się największym zainteresowaniem.

Sporym uznaniem cieszą się również stoły bankietowe z okrągłym blatem. Tego rodzaju stoły mogą przybrać formę wielkich stołów lub niewielkich stoliczków składanych, które będzie można rozmieścić w różnych lokalizacjach podczas większego wydarzenia. Większość bankietowych stołów odznacza się bardzo dużym udźwigiem. Nie trzeba wobec tego zamartwiać się, że rama stołu nie wytrzyma obciążenia.

Stoły bankietowe bardzo często znajdują zastosowanie w pomieszczeniach. Właśnie dlatego na ogół są wyposażone w gumowe nakładki, które dbają o to, by podłoga nie uległa zniszczeniu. To proste konstrukcje, których rozłożenie nie zajmuje zbyt wiele czasu. Bardzo często traktowane są jako dodatkowe miejsce na jedzenie, aczkolwiek czasami zastępują standardowe stoły. W takich sytuacjach warto zwrócić uwagę na modele z nogami skierowanymi do środka. Dzięki takiemu zabiegowi pod blatem znajduje się nieco więcej miejsca, co znacząco wpływa na komfort gości. Warto również zastanowić się nad stołami, które posiadają w zestawie wygodne krzesła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *