Podłogi z żywicy: gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie?

Podłogi z żywicy: gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie?

Choć podłoga z żywicy epoksydowej najczęściej kojarzy się nam z halami produkcyjnymi, ewentualnie restauracją, czy knajpą, to coraz częściej jest stosowana także w mieszkaniach. Podłoga z żywicy epoksydowej jest wytrzymała na uszkodzenia i funkcjonalna. Co więcej, zapewnia oryginalny wygląd i świetnie komponuje się z wnętrzami w stylu industrialnym i minimalistycznym. Zobacz, gdzie najlepiej sprawdzi się podłoga z żywicy. 

Podłoga z żywicy – jakie ma zalety? 

Podłogi z żywicy są bardzo dobrą alternatywą dla różnego rodzaju podłóg. To świetna propozycja dla osób, które cenią sobie ponadczasowe i funkcjonalne rozwiązania. Co wyróżnia podłogę z żywicy epoksydowej? Oprócz charakterystycznej estetyki, posadzki z żywicy wyróżniają się wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia. Są wyjątkowo trwałe, nie rysują się i nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Podłoga z żywicy epoksydowej jest łatwa w utrzymaniu, co w wielu przypadkach decyduje o jej popularności. 

Dzięki temu, że posadzki z żywicy są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu, to jest to bardzo dobre rozwiązanie dla alergików. Podłoga nie ma łączy, jest za to gładka, kurz więc nie ma się gdzie gromadzić. Co więcej, podłoże z żywicy ma właściwości antyelektrostatyczne, więc nie przyciąga kurzu. Jednak gładka powierzchnia, nie tylko ma zalety praktyczne, ale także estetyczne, gdyż optycznie powiększa pomieszczenie. Posadzka z żywicy jest więc idealnym rozwiązaniem w niewielkich pokojach, ale nie tylko. 

Podłogi z żywicy: gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie?

Dużą zaletą podłogi z żywicy epoksydowej jest odporność na eksploatację. Dzięki temu jest to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i biurze. Biuro to miejsce, gdzie codziennie przewija się wiele osób. Podłoże musi więc być odporne na uszkodzenia i przetarcia. Posadzka z żywicy, nawet przy wysokiej eksploatacji, zachowuje świeży wygląd i zapewnia wysokie poczucie estetyki. 

Podłogi z żywicy są także bardzo dobrą izolacją od zimna. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do domów, których ogrzewanie wymaga dużych nakładów finansowych. To także dobra wiadomość dla osób, które lubią chodzić boso i jednocześnie nie marznąć od ceramicznych płytek. Dzięki swoim właściwościom podłogi z żywicy są uniwersalnym rozwiązaniem. Świetnie sprawdzą się zarówno w mieszkaniu, jak i biurze, czy restauracji. Tego typu podłoże możemy zainstalować także w innych obiektach użytkowych, na przykład w salonie kosmetycznym, czy nawet sklepie spożywczym. 

Podłoga z żywicy – stylowe rozwiązanie dla każdego 

Co ciekawe, decydując się na podłogę z żywicy epoksydowej, możemy uzyskać różnorodną stylistykę – od gładkiej i jednokolorowej powierzchni, aż po imitację drewna. Podłoże może być także matowe, lub błyszczące. Rodzaj wykończenia zależy od naszych upodobań i zapotrzebowań. Jedno jest pewne, podłoga z żywicy to solidne i trwałe rozwiązanie. Zapewnia odpowiednią izolację i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Co więcej, podłoga z żywicy świetnie wpasowuje się do stylistyki industrialnej i minimalistycznej, choć to nie jedyny efekt, jaki możemy osiągnąć. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *