Kiedy warto kupić sofę jednoosobową a kiedy postawić na coś innego?

Kiedy warto kupić sofę jednoosobową a kiedy postawić na coś innego?

 

Mieszkasz w pojedynkę a twoje mieszkanie nie jest zbyt duże? Z pewnością więc chcesz jak najlepiej wykorzystać dostępną ci przestrzeń i stawiasz na niewielkie meble, które powinny zapewnić komfort jednej osobie. Jednym z takich mebli jest sofa jednoosobowa. Czy jest ona jednak jedynym rozwiązaniem, które możesz wybrać? Okazuje się, że niekoniecznie.

Sprawdźmy więc kiedy warto kupić sofę jednoosobową a kiedy warto postawić na inne rozwiązania.

Sofa jednoosobowa – kiedy to dobre rozwiązanie?

Sofa jednoosobowa to stosunkowo niewielki mebel wypoczynkowy, który sprawdzić może się w wielu miejscach w mieszkaniu. Jednym z nich jest pokój wypoczynkowy lub salon. Stosunkowo niewielkie wymiary mebla sprawiają, że zmieści się wszędzie a przy tym zapewni nam komfortowe warunki do oglądania telewizji czy spędzenia chwil z książką. Jest to również dobrym wyborem do pokoju dziecka lub nastolatka, dzięki któremu zapewnimy mu wygodne miejsce do nauki, odpoczynku czy zabawy.

Minusem sofy jednoosobowej jest jednak fakt, że nie sprawdzi się ona jeśli odwiedzą nas goście. Nie zapewni bowiem dostatecznej ilości miejsca do siedzenia. Trudno również odpoczywać na niej w pozycji półleżącej. Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje alternatyw dla tego klasycznego mebla. Poznajmy je więc.

Zamiast sofy – elegancki szezlong

Wiele młodych osób nie pamięta już czym jest szezlong. Tymczasem jeszcze kilkadziesiąt lat temu mebel ten znajdował się praktycznie w każdym domu, zapewniając jego mieszkańcom komfortowe warunki do wypoczynku. Obecnie szezlongi na powrót wracają do łask i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych sof jednoosobowych.

Czym jest więc szezlong? To fotel z wydłużonym siedziskiem oraz zagłówkiem, na którym możemy odpoczywać w pozycji półleżącej. Dzięki temu zapewnia nam znacznie większy komfort niż sofa, na której możemy jedynie siedzieć. Co więcej, meble te wyglądają stylowo i klimatycznie. Mogą więc nadać wnętrzu twojego mieszkania klimat i charakter. Obecnie szezlongi zdobywają coraz większą popularność, dzięki czemu w ofertach dobrych firm meblowych możemy znaleźć ich naprawdę sporo – w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach. To idealna propozycja dla osób, które cenią sobie powrót do tradycji a jednocześnie niebanalne, nowoczesne rozwiązania.

Meble modułowe – idealne rozwiązanie do małych mieszkań

Kolejną propozycją, którą warto wziąć pod uwagę są meble modułowe. Z pozoru przypominać mogą tradycyjną sofę jednoosobową, jednakże ich zastosowanie jest znacznie szersze. Bardzo często można bowiem sofę taką rozłożyć jako praktyczne i wygodne łóżko dla jednej osoby. Sprawdzi się więc w przypadku mieszkań, w których nie ma miejsca na sypialniane łóżko, lub jako miejsce do spania dla gościa.

To jednak nie wszystko. Meble modułowe możemy dowolnie ze sobą zestawiać a więc np. dokupić komfortową pufę, która dzięki przystawieniu do sofy pozwoli nam odpoczywać w pozycji półleżącej. Co więcej, pufy takie są również praktycznym schowkiem na niepotrzebne rzeczy. Zaletą mebli modułowych jest więc ich funkcjonalność i mnogość zastosowań. Nie dziwi więc fakt, że cieszą się tak dużą popularnością a ich oferta jest bardzo szeroka i różnorodna.

Jak widzisz, sofa jednoosobowa nie jest jedynym rodzajem mebla dla singla. Obecnie sklepy meblowe oferują bowiem również znacznie atrakcyjniejsze rozwiązania, które nie tylko sprawią, że twoje mieszkanie będzie wyglądać lepiej, ale również zapewnią ci maksymalną pełnię komfortu i wygody. Zanim więc podejmiesz decyzję dotyczącą zakupów meblowych w twoim mieszkaniu dokładnie sprawdź oferty producentów mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *