O czym należy pamiętać, wybierając krzesła do restauracji?

O czym należy pamiętać, wybierając krzesła do restauracji?

Prowadzenie własnej restauracji to nie tylko wybór menu, załogi czy lokalizacji. Istotne jest także właściwe dobranie wystroju jej wnętrza. Można oczywiście zlecić to profesjonalnemu dekoratorowi wnętrz, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Tańszą opcją jest zaplanowanie wszystkiego samemu – w tym między innymi tego, jakie krzesła zakupimy do naszego lokalu. Tylko o czym powinno się pamiętać, wybierając krzesła do restauracji? Doradzamy!

Krzesła to jeden z najważniejszych elementów wystroju restauracji

Ładne i dopasowane do wizerunku i typu restauracji ozdoby ścienne, rośliny czy lampy są niewątpliwie ważnymi elementami, ale można postulować, że nie tak ważnymi, jak krzesła. Brzydkie, tanie czy niewygodne krzesła mogą sprawić, że klienci albo od razu zrezygnują z usług danego przybytku, albo zdecydują się na złożenie zamówienia, ale ich ogólne wrażenie z pobytu w restauracji będzie negatywne. Nawet mimo dobrej atmosfery czy smacznego jedzenia.

Wynika to z faktu, że to właśnie siedząc na krześle spędzamy większość swojego czasu w restauracji. Dlatego też, jeśli jest ono niewygodne, za niskie lub za wysokie w stosunku do stolików czy ma ostre krawędzie, wbijające się w ciało, będziemy czuć się na nim niekomfortowo.

Dodatkowo, krzeseł w restauracji jest często więcej niż jakichkolwiek innych mebli, z uwagi na fakt, że są one niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania i potrzeba ich sporo (dla każdego stolika z reguły od dwóch do pięciu lub nawet więcej). Dlatego też, czy tego chcemy, czy nie, krzesła gięte do restauracji będą rzucać się klientom w oczy – musimy w związku z tym zadbać, aby wywoływały one na nich pozytywne wrażenie, zarówno wizualnie, jak i w zakresie wygody użytkowania. Nie możemy na tym elemencie wystroju nadmiernie oszczędzać czy nie przykładać do niego wagi.

Na co zwracać uwagę przy wyborze krzeseł do restauracji?

Cena, styl i materiał, z którego wykonano krzesła to kluczowe czynniki, które przesądzą o tym, czy będą one odpowiednie dla naszej restauracji. To jednak nie wszystko. Bardzo istotna jest także marka. Warto decydować się na meble wykonane przez producenta, który działa na rynku od dłuższego czasu i który cieszy się pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów.

Dobrym wyborem będą chociażby Fameg krzesła, które wyróżnia wysoka jakość wykonania, estetyczny wygląd i duża wytrzymałość. Należy pamiętać, że krzesła w restauracji są użytkowane znacznie intensywniej niż w domu – jeśli więc będą mało wytrzymałe, szybko będzie trzeba je wymienić. Decydując się na wysokiej jakości meble, zapewniamy sobie spokój ducha na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *