Nowoczesne meble skandynawskie do domu

Nowoczesne meble skandynawskie do domu

Nowoczesne wykończenie mieszkań to przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej przestrzeni. Dzisiaj modny jest minimalizm i użyteczność. Odchodzi się od wszelkich meblościanek i nadmiernego umeblowania. Potwierdzeniem tego jest styl skandynawski, który wykorzystuje proste formy brył, jasne kolory i bardzo często drewniane wykończenie nadające pomieszczeniom specyficznego klimatu.

Nowoczesne pomieszczenia w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskim możemy umeblować zarówno salon, kuchnię, jak i sypialnię. Oferta nowoczesnych mebli jest bardzo szeroka i zależy tylko od nas, co wybierzemy. Tanie meble skandynawskie są bardzo popularne, jednak odróżnia je przede wszystkim wykonanie. Są one produkowane często z płyt wiórowych i sklejek. Natomiast najlepsze marki typu Scandicsofa, Woodica czy Konsimo to w wielu przypadkach propozycja mebli wykonanych z prawdziwego drewna dębowego, czy sosnowego. Styl skandynawski to właśnie głównie drewno i wszelkie jasne dodatki, więc wybór materiału jest kluczowy, by zapewnić nowoczesnym pomieszczeniom odpowiedni klimat. Obróbka również ma znaczenie, a w przypadku wyboru nowoczesnych mebli najwyższej jakości otrzymujemy często ręcznie obrabiane elementy drewniane lub nawet zaprojektowane indywidualnie dla nas.

Nowoczesne meble w stylu skandynawskim to minimalizm i funkcjonalność

Styl skandynawski to przede wszystkim minimalizm. Jak najwięcej możliwej przestrzeni, odpowiedni dobór dodatków takich jak stoliki, komody, krzesła, sofy czy fotele i przede wszystkim odpowiednie oświetlenie – to jest klucz, by cieszyć się nowoczesnym wnętrzem w stylu skandynawskim. Aranżując salon w stylu skandynawskim, pomyśl o małych, drewnianych szafkach, stoliku kawowym, wiszących półkach czy witrynach, które nie zajmą dużo miejsca, a okażą się bardzo funkcjonalnym dodatkiem. Łatwy dostęp do wszelkich zakamarków, dzięki dużym przestrzeniom i braku zagracenia salonu idealnie współpracują z nowoczesną myślą technologiczną i przystosowaniem domu do wszelkich odkurzaczy automatycznych i innych nowoczesnych rozwiązań. Wnętrza wykonane w stylu skandynawskim są bardzo łatwe, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Do kuchni wybierz typowo skandynawskie krzesła, które by złamać jasną kolorystykę mogą być nawet czarne z drewnianymi nogami. Idealnie sprawdzą się w przypadku stołu z jasnego drewna lub w białym kolorze. Cała kuchnia warto by była zrobiona typowo na wymiar również w jasnych odcieniach drewna – tutaj należy pamiętać, że w kuchni często jest trochę wilgoci, dlatego należy odpowiednio drewno zabezpieczyć. Z drugiej strony powierzchnie drewniane znacznie łatwiej utrzymać w czystości, bo nie osadza się na nich tak mocno kurz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *