Najmodniejsze trendy w projektowaniu wnętrz w 2019

Najmodniejsze trendy w projektowaniu wnętrz w 2019

Pięknie urządzone mieszkanie czy dom to marzenie każdego. Mnogość propozycji oraz inspiracji woła do nas z modnych stron w internecie czy z prasy specjalizującej się w urządzaniu pomieszczeń.  Projektowanie wnętrz to nie zawsze prosty temat. Jak odnaleźć się w gąszczu propozycji? Oto najmodniejsze tendencje w aranżacji wnętrz w roku 2019.

Przesadzony vintage

Jednym z kultowych nurtów obecnego sezonu jest powrót do przeszłości. Styl vintage charakteryzuje się wykorzystaniem trendów z poprzednich epok. Szczególnie mowa tu o latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Wszelkie obłe stoliki, krągłe sofy i kuliste lampy powinny znaleźć się w kręgu zainteresowań osób, które chcą postawić na vintage. A to wszystko okraszone złotymi elementami i detalami oraz pstrokatymi wzorami. Warto odwiedzić piwnice i składziki babć by wyszukać prawdziwe perełki. Odnowienie oryginalnych mebli jest nie lada gratką i na pewno zostanie docenione.

Surowy minimalizm

Kolejną propozycją jest oszczędny minimalizm, który wyróżnia się praktycznością i przestrzennością. Ten styl rezygnuje z mnogości bibelotów i dodatków, a stawia na przejrzystość w dobieraniu wyposażenia, które jest nowoczesne i proste w budowie. Każdy mebel ma swoje miejsce. Dominujące kolory to biel, szarości, beże i czerń. Nie należy obawiać się nudy. Minimalistyczny trend łączy ze sobą ciekawe materiały i faktury takie jak:

  • surowy beton,
  • błyszczące szkło,
  • zimny metal,
  • ciepłe drewno.

To sprawia, że wnętrza nabierają całkowicie nowego wyrazu. W połączeniu ze szczegółowo dobranym oświetleniem efekt finalny jest bardzo ciekawy.

Konsultacja ze specjalistą

Nie każdy ma smykałkę do ciekawej aranżacji pomieszczeń. W takich wypadkach warto skonsultować się ze specjalistą w temacie, dla którego projektowanie wnętrz warszawa  to chleb powszedni. Taki kontakt umożliwi nam zapoznanie się z bogatą ofertą ewentualności w kategorii urządzania pomieszczeń. Dodatkowo zostaną zaspokojone wszelkie potrzeby i oczekiwania, jeśli chodzi o praktyczny aspekt układu mieszkania czy domu.

W najnowszych trendach każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Wielbiciele prostoty i harmonii postawią na funkcjonalny minimalizm. Zwolennicy przepychu i eklektyzmu odnajdą się w bogatych projektach, które serwuje im odkurzony styl vintage. Bez względu na obrany kierunek należy odnaleźć złoty środek i nie przesadzić w żadną stronę. Każda fachowa rada jest na wagę złota, dlatego kontakt z osobami zajmującymi się aktywnościami typu projektowanie wnętrz, jest bardzo zalecany. To najprostsza droga do zadowolenia z wyglądu własnych czterech ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *