Najlepsze regulowane biurka stojące na rok 2022

Najlepsze regulowane biurka stojące na rok 2022

Podczas gdy biurka stojące mogą wyglądać tak samo na zdjęciach prezentowanych online, mogę zapewnić, że po ich otwarciu, są one niczym innym jak tym samym. Istnieją duże różnice w wielu marek oferowanych i to było nieznane dla większości nabywców, aż zacząłem uzupełniać recenzje. Moim celem z tych dogłębnych przeglądów zawsze było pomóc tym, którzy traktują ten zakup jako inwestycję. Uzbrojony w tę wiedzę mam nadzieję, że jesteś w stanie podjąć mądrą decyzję o zakupie.

Co to jest elektryczne biurko stojące?

Elektryczne biurko stojące to kompletne biurko, które można ustawić na wysokości od pozycji siedzącej do stojącej. Chociaż istnieją różne rodzaje biurka do pracy stojącej, w tym korbowe, pneumatyczne i elektryczne, skupiliśmy się tylko na modelach elektrycznych. Obsługiwane przez naciśnięcie przycisku, elektryczne siedzieć do stojących biurek są najbardziej popularną opcją, gdy patrząc na kompletnym biurku stojącej. Alternatywy, takie jak stojące konwertery biurko są również popularne, ale nie zapewniają najlepsze rozwiązanie all-around pełne biurko stojące może.

NewHeights Elegante XT Biurko stojące

NewHeights XT zostało ocenione jako nasze najlepsze ogólne biurko stojące z wynikiem 89 na 100. Z jedną z najdroższych metek cenowych, nie powinno to dziwić. Elementy ramy i powierzchnia biurka NewHeights XT zostały wyprodukowane w USA. Wszystkie procesy montażu tego biurka również odbywają się w USA. Biurko NewHeights XT posiada kolumny wykonane z tłoczonego aluminium, duży zakres regulacji wynoszący 27″ oraz udźwig 325 funtów. Wewnątrz kolumn można znaleźć wysokiej jakości komponenty, takie jak produkowane w Niemczech przekładnie i silniki firmy Ketterer.

NewHeights XT wyposażono także w najwyższej jakości pakiet elektroniki Laing Innotech oraz dożywotnią gwarancję na całe biurko. Jest to najdłuższa gwarancja, jaką udało nam się znaleźć w branży. NewHeights XT to najbardziej stabilne biurko poddane testom z użyciem WobbleMeter w roku 2021. Jako jeden z niewielu testowanych przez nas produktów, NewHeights XT został wyposażony w poziomy system zarządzania przewodami, który nie był tylko sztuczką. Był on wystarczająco duży, aby zmieścić ochronniki przeciwprzepięciowe i większość przewodów.

Co nam się nie podobało

Niestety, to biurko, podobnie jak wszystkie inne na tej liście, nie jest idealne. Wysoka cena prawdopodobnie stawia je poza zasięgiem niektórych bardziej świadomych klientów. Ponieważ do produkcji kolumn użyto profili aluminiowych, przy wysokości powyżej 47″ występuje naturalne ugięcie. Jest to również jedno z głośniejszych biurek w ruchu, ze średnią wartością decybeli około 60-64 decybeli. Większość opcji pulpitów to laminaty i twarde drewno, a brak różnych rodzajów materiałów może być dla niektórych przeszkodą.

VertDesk v3 Biurko do pracy stojącej

VertDesk v3 uplasował się na drugim miejscu wśród najlepszych biurek, ale jako pierwszy znalazł się na liście w kategorii średniej klasy. Biurko VertDesk v3 charakteryzuje się stabilnością, dzięki tradycyjnemu wspornikowi krzyżowemu i bardzo grubym stalowym rurkom, z których wykonane są kolumny. Te grube rury zostały zaprojektowane tak, aby wyeliminować zginanie się większości biurek stojących po rozłożeniu ich na dużej wysokości. Dzięki stopkom i górnym wspornikom przyspawanym do kolumn, wyeliminowano również możliwość poluzowania się połączeń.

Wewnątrz VertDesk v3 znajdziemy wysokiej klasy komponenty, podobne do tych, które można znaleźć w biurkach oferowanych za znacznie wyższą cenę. Obejmują one jednostopniowe walcowane na zimno przekładnie od niemieckiego producenta Ketterer w połączeniu z jednym z ich najmocniejszych silników. Pakiet elektroniki premium od Laing Innotech, który w standardzie posiada technologię GyroSense dla jednego z najlepszych systemów unikania kolizji w swojej klasie. VertDesk v3 osiąga średnią prędkość regulacji 1,55″ na sekundę i jest jednym z szybszych rozwiązań, jakie testowaliśmy. Podczas naszych testów obciążeniowych, system z pojedynczym silnikiem był w stanie podnieść 275 funtów, spadając jedynie do 1,35″ na sekundę. Z wyłączoną ochroną przed przeciążeniem, byliśmy w stanie podnieść 350 funtów z prędkością 1,27″ na sekundę.

Co nam się nie podobało

VertDesk v3 posiada wiele solidnych funkcji, jak na biurko w cenie 520 USD, ale prawda jest taka, że nadal ma swoje wady. Z zakresem regulacji wysokości wynoszącym tylko 20″, nie będzie w stanie zejść tak nisko lub tak wysoko jak inne biurka z tej listy. Jeżeli biurko ma być niższe niż 27″, konieczne będzie dodanie podstawki pod klawiaturę, co zwiększy koszty. System ochrony przed przeciążeniem w VertDesk v3 uruchamia się przy masie 275 funtów, więc nie będzie w stanie podnieść tak dużo jak inne biurka z tej listy. Dzięki systemowi napędzanemu prętem sześciokątnym, proces montażu może być dla niektórych bolesny. W zależności od wymagań dotyczących biurka, może ono nie być dobrym rozwiązaniem, ponieważ powierzchnie VertDesk są w większości wykonane z laminatu i twardego drewna.

VariDesk ProDesk 60 Electric

W VariDesk ProDesk 60 electric było wiele powodów do zadowolenia, począwszy od skupienia się na stabilności. Wprowadzenie stalowego, jednoczęściowego wspornika poprzecznego może mieć duży wpływ na stabilność boczną i w przypadku ProDesk 60 zdecydowanie tak było. VariDesk skupił się nie tylko na stabilności, ale także na usprawnieniu długiego procesu montażu, typowego dla pełnowymiarowych biurek stojących. Zachwalając 5-minutowy czas montażu, byliśmy podekscytowani mogąc dostać biurko w swoje ręce i sprawdzić, jak szybko można je złożyć. Mimo że montaż zajął nam nieco więcej niż pięć minut, było to nadal najłatwiejsze biurko stojące, jakie do tej pory zmontowaliśmy. Inne cechy, takie jak szeroki zakres regulacji i standardowy programowalny przełącznik, ułatwiły nam uplasowanie go w pierwszej dziesiątce wszystkich biurek stojących, które recenzowaliśmy.

Co nam się nie podobało

Podobnie jak wszystkie biurka z naszej listy najlepszych biurek stojących na 2021 rok, ProDesk ma kilka obszarów, w których mógłby się poprawić. Podczas gdy stabilność boczna była lepsza niż 80% biurek z naszej listy, uważamy, że może być jeszcze lepsza. Skupiając się na szybkim montażu, VariDesk wprowadził plastikowe punkty łączenia między poprzecznym wspornikiem a ramą. Podczas gdy to zapewnia, że 99% użytkowników może szybko wsunąć krzyżak na miejsce, plastik był zbyt elastyczny, co powodowało wahania w punkcie importu ramy. Znaleźliśmy również problemy z wydrukowanymi w 3d ślizgaczami, które zostały użyte w górnej części ramy, co stworzyło niespójność, która, jeśli zostanie naprawiona, spowoduje znaczną poprawę ogólnej stabilności.

Podsumowanie biurka Jarvisa

Jarvis Fully był wcześniej przez trzy lata królował na liście WireCutter “najlepsze biurko stojące”. Ten produkt plasuje się dopiero na drugim miejscu na naszej liście najlepszych biurek JieCang. Uplift v2 Commercial znajduje się obecnie wyżej na naszej liście. Podobnie jak te marki, Jarvis posiada duży zakres regulacji 26″. Ostatnie zmiany w silnikach JieCang w Jarvisie zwiększyły jego prędkość z 1,33″ na sekundę do szybszego 1,52″ na sekundę. Te zmiany w silnikach w biurku Jarvis poprawiły również poziom hałasu podczas ruchu, który wynosi średnio 56-57 dB. Podobnie jak biurko Uplift, Jarvis posiada 15-letnią gwarancję na pakiet elektroniki. Chociaż Jarvis nie oferuje tak wielu opcji powierzchni, to nadal może pochwalić się jednym z największych asortymentów blatów dostępnych w klasie średniej.

Co nam się nie podobało

Ze swoją ramą w kształcie litery C i tradycyjną konstrukcją kolumny, Jarvis był najmniej stabilną ramą JieCang, jaką testowaliśmy. Podczas gdy test kołysania przód-tył wypadł lepiej niż w przypadku Uplift Desk, test chybotania był znacznie gorszy. Z ruchami chybotliwymi zaczynającymi się już przy 36″ wysokości, chybotanie stawało się złe przy 40″ i wpływało na pracę.

Podobnie jak w przypadku innych stelaży JieCang, nadmierne smarowanie jest poważnym problemem, ponieważ czarna rama Jarvisa stała się biała po zaledwie minimalnym użyciu. Bliższe spojrzenie na skrzynkę kontrolną wzbudziło obawy dotyczące słabo owiniętych rdzeni toroidów, nadmiernej ilości masy uszczelniającej użytej do utrzymania elementów na miejscu i tanich plastikowych połączeń pomiędzy systemem dwóch płyt.

Uplift Desk v2

Uplift Desk v2 to nasze pierwsze biurko JieCang, które znalazło się na liście. Mimo, że jakość produktów JieCang jest niższa niż biurka znajdujące się wyżej na liście, są one jedną z lepszych opcji w porównaniu do innych testowanych przez nas produktów chińskiej produkcji. Dzięki konstrukcji C foot i nietradycyjnej kolumnie (mała na dole, duża na górze), rama biurka Uplift była bardziej stabilna niż prawie wszystkie inne produkty JieCang. Nietradycyjna konstrukcja kolumny pozwoliła na zastosowanie konstrukcji klinowej na górnej kolumnie i skrzynce silnika. Poprawiło to znacznie stabilność boczną w porównaniu z produktami bez podpory poprzecznej, które nie posiadają podpory poprzecznej. Z zakresem regulacji 26″ i dziesięcioletnią gwarancją na elektronikę, Uplift v2 ma wiele do zaoferowania w tej cenie. Uplift v2 może się również pochwalić szeroką gamą opcji powierzchni, które pozwalają na dostosowanie wyglądu biurka do indywidualnych potrzeb.

Co nam się nie podobało

Podczas gdy Uplift Desk v2 był jednym z najlepszych chińskich produktów, które testowaliśmy, istnieją pewne obawy związane z tym produktem. Po otwarciu biurka Uplift Desk, różnice pomiędzy tym produktem a tymi przedstawionymi wyżej na liście były oczywiste. Ze względu na konieczność obniżenia kosztów, obszary biurka, które nie są widoczne z zewnątrz, są miejscami, w których dokonano największych cięć. Niska jakość elektroniki, nadmiar smaru na przekładniach i przestarzały system silnika były najbardziej widoczne. Mimo, że Uplift v2 charakteryzuje się dużym udźwigiem, brak zabezpieczenia przed przeciążeniem może spowodować niezamierzone przeciążenie biurka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *