Kanapy narożne na zamówienie – alternatywa dla gotowych modeli

Kanapy narożne na zamówienie – alternatywa dla gotowych modeli

Salon to wizytówka każdego domu i miejsce, w którym domownicy spędzają razem czas lub do którego zapraszają gości. Powinien więc być zarówno klimatyczny i estetyczny, jak i komfortowy i funkcjonalny. Najważniejszym meblem w każdym salonie jest odpowiednio dobrana kanapa. Od wielu lat wyjątkową popularnością cieszą się kanapy narożne, które zapewniają odpowiednią ilość miejsca dla całej rodziny, a ponadto łatwo wkomponować je w otoczenie. Jakie są zalety kanap narożnych na zamówienie, na co zwrócić uwagę i co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Jakie są zalety kanap narożnych na zamówienie?

W sklepach meblowych stacjonarnych i internetowych można znaleźć ogromny wybór narożników w najróżniejszych kolorach, wzorach, kształtach i o rozmaitych parametrach technicznych. Zdarza się jednak tak, że żadna z kanap nie jest dokładnie tym, co wyobrażamy sobie w naszym salonie. Podczas gdy wymiary są idealne, okazuje się, że kolor zupełnie odbiega od naszego wyobrażenia, a czasem jest dokładnie na odwrót. Z pomocą przychodzą firmy, które oferują narożniki na zamówienie. Ich największą zaletą jest fakt, że można zaprojektować mebel z pomocą pracowników firmy od samych podstaw. Klient ma więc szansę wybrać nie tylko dokładne wymiary mebla, ale również precyzyjnie dobrać kolorystykę, rodzaj tkaniny czy dodatki, takie jak zagłówki czy podłokietniki.

Na co zwrócić uwagę podczas zamawiania narożnika?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dokładne wymiary. Należy zmierzyć  miejsce, w którym finalnie będzie ustawiony oraz wziąć poprawkę na to, że po rozłożeniu kanapa będzie odpowiednio szersza. Konieczne jest przemyślenie dokładnego rozłożenia pozostałych mebli, takich jak stolik kawowy, komoda czy regał na książki. Wymiary i logistyczne podejście są szczególnie ważne w przypadku małych salonów, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Kolejną kwestią są walory estetyczne oraz styl narożnika. Dzisiejsze firmy robiące narożniki na wymiar są w stanie dopasować pod względem kolorystycznym i pod względem materiału wszelkie detale. W stylu skandynawskim najlepiej sprawdzą się na przykład nóżki z drewna o naturalnym kolorze, ale już w eklektycznych wnętrzach można zaszaleć z kolorami i dopasować te drobne elementy do innych znajdujących się w salonie. Warto również pamiętać o tym, że na narożniki robione na zamówienie trzeba poczekać dłużej niż na gotowe meble zamówione w salonie. Najczęściej są one tworzone od podstaw, jednak jest to wyjątkowe rozwiązanie, na które warto się zdecydować.

Jaką firmę wybrać?

Na rynku istnieje wiele firm oferujących imponujące narożniki na zamówienie. Każda z nich stawia sobie za punkt honoru to, żeby stworzyć meble, o jakich marzą klienci. Kilka z nich wyróżnia się jednak na tle innych, od lat ciesząc się zaufaniem i uznaniem klientów. Należy do nich na przykład firma Sofy24.pl, która tworzy meble w stu procentach spójne z projektami klientów. Warto zwrócić uwagę również na Kamadomeble.pl oraz firmę MebleJakChcesz.pl, która przed realizacją zlecenia wysyła klientom próbki wybranych tkanin, dzięki czemu można na żywo zobaczyć materiały i zdecydować się na konkretny kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *