Co produkuje Ciech? Poznaj produkty grupy Ciech Agro

Co produkuje Ciech? Poznaj produkty grupy Ciech Agro

Ciech Agro to obecnie największy w Polsce producent środków ochrony roślin, który funkcjonuje na rynku od 1963 roku i cieszy się od lat niezachwianym zaufaniem wśród klientów. Cechuje się ustandaryzowaną produkcją oraz certyfikowanym laboratorium GLP, a preparaty produkowane przez grupę Ciech Agro są kupowane w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Jakie środki można kupić i co warto o nich wiedzieć? Poniżej znajduje się garść informacji na ten temat.

Herbicydy wysokiej jakości

W ofercie firmy Ciech Agro znajdują się wysokiej jakości herbicydy, czyli środki chwastobójcze wykorzystywane powszechnie do usuwania z upraw niepożądanych roślin o destrukcyjnym działaniu. Oferta w tym wypadku jest bardzo szeroka, ponieważ skuteczna ochrona w tym zakresie wymaga doboru odpowiednich środków w danym przypadku. Klienci mogą więc zdecydować się na koncentraty i granulaty o zastosowaniu zarówno dolistnym i doglebowym, jak i łączącym oba te rozwiązania. Popularnymi środkami w tej kategorii są na przykład seria Chwastox, Halvetic czy Agrosar.

Fungicydy do walki z grzybami

Fungicydy to ogólna nazwa obejmująca środki grzybobójcze znajdujące zastosowanie w przypadku upraw roślinnych i warzywnych. Doświadczenie specjalistów z Agro Ciech dowodzi, że pojawienie się grzybów w uprawach może zmniejszyć plony nawet o kilkanaście razy, a w związku z tym wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, oferując im szeroki wybór preparatów grzybobójczych.

Wśród produktów znajdujących się w sklepie znajdują się zarówno takie, które są stosowane w ramach interwencji, jak i takie, które długotrwale chronią rośliny przed niepożądanymi grzybami. Wielką popularnością cieszy się zarejestrowany w dwudziestu trzech głównych uprawach polowych Azoksar Super, który chroni między innymi ziemniaki, zboża czy warzywa. W przypadku zbóż znakomitą skutecznością wykazują się Tokama czy Zarolis, a z kolei w przypadku buraków cukrowych Siarkol. Warto dodać, że w ofercie znajduje się również zaprawa fungicydowa, która chroni przed chorobami grzybowymi ziarna zbóż.

Skuteczne insektycydy i regulatory wzrostu

Insektycydy to ogół środków, które są stosowane przez rolników, ale również w ogrodach przydomowych, do walki z insektami niszczącymi uprawy. W swojej ofercie firma Ciech Agro ma na przykład Leptosar, czyli środek owadobójczy do stosowania nalistnego. Jego celem jest zwalczanie owadów ssących i gryzących poprzez działanie na ich centralny układ nerwowy. Wielkim walorem wspomnianego preparatu jest zwalczanie szkodników na różnych etapach rozwoju, a także fakt, że środek ten chroni plantację w okresie wegetacyjnym. W ofercie nie mogło zabraknąć również regulatorów wzrostu, które ograniczają straty plonu, ułatwiają zbiory i usztywniają źdźbła zbóż. Zarówno środki Strongsar, jak i Windsar, które można kupić w Ciech Agro, stanowią bardzo korzystny wpływ na wszelkie uprawy uzupełnienie i wspomagają ich prawidłowy rozwój na każdym etapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *