Duże szafy – gdzie się sprawdzą najlepiej? 

Duże szafy – gdzie się sprawdzą najlepiej? 

Duża i pojemna szafa to must have w każdym mieszkaniu. Kwestia tylko, gdzie znajdziemy na nią miejsce. Pojemna szafa pozwala na zachowanie porządku, zyskujemy dużo przestrzeni na nasze ubrania oraz dodatki, co ważne odpowiedni model może być stylowym elementem aranżacji. Gdzie duże szafy sprawdzą się najlepiej i jak dopasować model do wnętrza? 

Duże szafy do sypialni

Pierwsza na myśl przychodzi sypialnia, kiedy myślimy, gdzie najbardziej, duża szafa się nam przyda. I nie bez powodu jest to nasze pierwsze skojarzenie. Sypialnia bez szafy traci na funkcjonalności. Co więcej, nie zawsze mamy miejsce, żeby stworzyć osobną garderobę. W takim przypadku szafa jest kluczowym elementem pomieszczenia. Jak więc wybrać dużą szafę do sypialni? 

Przede wszystkim zdecyduj, w którym miejscu chcesz umieścić szafę. Najlepiej sprawdza się obok lub przed łóżkiem, w zależności od ułożenia pomieszczenia. Duże szafy to rozwiązanie także do mniejszych sypialni. Kwestia wielkości nie zawsze wiąże się z dużymi wymiarami, a na przykład pojemnością. Jeśli masz wąską sypialnię, to możesz postawić na płytką, ale wysoką szafę, która zapewni wystarczającą ilość przestrzeni do przechowywania. W przypadku małej sypialni bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także szafa z lustrem. Przeszkolone drzwi optycznie powiększą pomieszczenie. Ponadto zaoszczędzisz miejsce, ponieważ nie będziesz musiała szukać przestrzeni do ustawienia osobnego lustra. 

Duża szafa do salonu 

Pojemna szafa to nie tylko praktyczny mebel do sypialni, ale sprawdzi się także w salonie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Przede wszystkim na wymiary. Są kluczowe dla dopasowania szafy do pomieszczenia. Bardzo ważna jest także stylistyka mebla. Z racji tego, że szafa raczej nie jest dodatkiem, a głównym elementem wystroju, istotny jest jej wygląd. Mebel powinien być dopasowany do takich rzeczy jak kanapa, czy stół. 

Spójna aranżacja przekłada się na stylistykę pomieszczenia. W takim miejscu czujemy się lepiej i panuje poczucie ogólnego porządku. Nie oznacza to jednak, że meble musimy kupować w komplecie. Możesz najpierw wybrać na przykład szafę, a następnie dobrać do niej kolejne elementy aranżacji. 

Szafa jako garderoba 

Marzysz o przestronnej garderobie, ale nie masz wystarczająco miejsca? Alternatywą dla osobnego pomieszczenia na ubrania jest duża szafa. Przestronna szafa sama w sobie jest garderobą. Zapewnia dużo miejsca do przechowywania i jest to rozwiązanie do każdego mieszkania, co więcej,  z powodzeniem zastąpi nam tradycyjną garderobę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *