Dobre Meble tapicerowane do salonu

Dobre Meble tapicerowane do salonu

Salon to serce każdego domu. Tu odbywają się oficjalne rodzinne spotkania, tutaj odpoczywamy po całodziennym trudzie, tu przyjmujemy gości, oglądamy filmy, spotykamy się z przyjaciółmi. Od salonu zależy więc, jaki będzie klimat naszego domu, natomiast na sam klimat salonu istotny wpływ mają meble.

Sam wybór mebli tapicerowanych do salonu nie jest prosty, musimy uwzględnić gusty wszystkich domowników, możliwości metrażowe miejsca, stylu całego domu oraz funkcjonalności naszych mebli. Jeśli kupujemy meble na lata, należy uwzględnić również ich jakość, oraz wziąć pod uwagę design (lepiej kupić meble o klasycznych liniach jeśli meble mają nam służyć wiele lat. Chwilowa moda na dany styl mebli mija po sezonie a niemodne meble szybko będziemy chcieli wymienić). Ważnym aspektem jest również kolorystyka samego wnętrza – dobrze jest uwzględnić tonację kolorystyczną, oświetlenie i styl pomieszczenia. Pomieszczenia jasne warto przełamać ciemną gamą kolorystyczną o zdecydowanych lub jaskrawych kolorach i na odwrót. Meble, które kupujemy na wiele lat jednak dobrze jest mieć w bezpiecznych stonowanych kolorach, łatwo dopasują się do kolorystyki wnętrza, które będziemy zmieniać z czasem (np. zmieniając kolory ścian).

Meble tapicerowane do salonu muszą być odpowiednio dopasowane do wnętrza. Wielkość powierzchni i jego kształt determinują nas w kierunku wyboru odpowiedniego rodzaju mebli wypoczynkowych. Przed wybraniem się do salonów meblowych, należy zmierzyć długość i szerokość powierzchni, przeznaczonej na nasze wymarzone meble.

Rodzaje mebli tapicerowanych do salonu:

narożniki tapicerowane – meble do dużych powierzchni. Zazwyczaj mają szerokość powyżej 230 cm, ostatnio często produkowane w wersji z szezlongiem, co jest bardzo wygodne, jeśli chcielibyśmy oglądać filmy, czytać książki czy zwyczajnie wypoczywać w pozycji leżącej lub półleżącej. Narożniki można  ustawić w rogu pokoju, świetnie wykorzystują przestrzeń. Są to meble bardzo funkcjonalne, przy zakupie można wybrać modele rozkładane, które posiadają funkcję spania (co można wykorzystać przypadku przyjazdu gości, jeśli nie posiadamy pokoju gościnnego).

sofy tapicerowane – na rynku meblowym jest bardzo bogata oferta sof, które możemy dopasować do każdej powierzchni i stylu. W ofercie dostępne są sofy dwuosobowe – do małych przestrzeni, sofy trzyosobowe, sofy rozkładane, sofy z szezlongiem. Wiele salonów w przypadku różnych modeli daje możliwość wyboru rodzaju i kolorystyki obicia. Od tego zależy często ogólny wygląd mebla, oraz jego żywotność.

fotele tapicerowane – są zazwyczaj uzupełnieniem sofy i najczęściej kupuje się je w zestawach z sofami lub narożnikami.  Przy wyborze odpowiedniego fotela należy zwracać uwagę, czy przy ułożeniu ciała w fotelu, jest ono właściwie podparte z każdej strony a my w tym czasie możemy wygodnie np. czytać, czy pić herbatę. Fotel musi być miękki, wygodny i cieszyć oko jakością wykonania. Jeśli fotel ma również służyć do popołudniowej drzemki, powinien mieć niezbyt wysokie nóżki i być wystarczająco rozłożysty oraz posiadać głębokie siedzisko, abyśmy mogli wygodnie się na nim ułożyć.

1 Comment

  1. uwielbiam tapicerowane meble 🙂 mam w domu i narożniki, wersalki, sofy, fotele. Wszystko pięknie tapicerowane i co ciekawe wszystko w innych kolorach 🙂 Ale jako całość super spójność także takie meble tapicerowane mogą nadać szyku wnętrzu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *