Szafa do sypialni

Szafa do sypialni

SZAFA DO SYPIALNI część I

Poza łóżkiem, szafa to kolejny istotny element wystroju naszej sypialni. Poza tym, że ma on funkcję dekoracyjną i ma ładnie prezentować się w pokoju, ma także inne znaczenie. Chyba najważniejsze jest to aby szafa w sypialni byłą dopasowana do jej wielkości. Ponadto, ma być funkcjonalna i mieścić w sobie sporo rzeczy. Dobrze także, jak jest ona tak ułożona żebyśmy spokojnie mogli zorganizować swoje rzeczy i dotrzeć do nich z łatwością. Szafa powinna być także dostosowana do wielkości pomieszczenia oraz tego czy pełni on poza sypialną jakąś inną funkcję.

KOLOR

Kolor to wyłącznie nasz wybór. Możemy wybrać to co nam się podoba bez żadnych ograniczeń. Pamiętajmy jednak, że szafy nie zmieniamy co tydzień. Jeśli wybierzemy coś bardzo charakterystycznego i rzucającego się w oczy szybko może się nam znudzić. Rodzaj materiału, z którego jest wykonana może także nie pozwolić na zmianę chociażby koloru bez szkody dla mebla. Warto więc przed kupnem zastanowić się nad czym przede wszystkim nam zależy. Jeśli mamy w planach wymianę mebla za rok dwa możemy zaszaleć. W przypadku gdy mebel ma nam służyć długie lata, jak jest z reguły, warto postawić klasyczny wygląd ponad trendy. Dziś jest modne to jutro co innego. Klasyka zawsze jest w modzie. Ponadto, stonowane kolory bądź drewno zawsze dopasują się do wnętrza. Wtedy szybka zmiana koloru ścian, odświeży sypialnię, a meble w dalszym ciągu będą do niej pasować.

MATERIAŁ

Najczęściej szafa ma służyć nam długie lata. Warto więc dopłacić kilka złotych i kupić dobrze wykonany mebel. Czasem nie duża różnica w cenie może zagwarantować dużo lepszą jakość. Jeśli więc możemy sobie na to pozwolić nie powinniśmy oszczędzać na szafie. Dobrze jest wybrać szafę solidną. Już na pierwszy rzut oka będziemy wiedzieli czy taka jest, czy rozpada nam się dosłownie w rękach. Najdłużej posłużą nam szafy wykonane z dobrego gatunku drewna. Ciężkie i masywne będą trwałe i odporne na uszkodzenia. Drewno będzie także gwarancją funkcjonalności. Nawet po remoncie szafa dalej będzie pasowała do większości wnętrz i bez potrzeby nie będziemy musieli wymieniać jej na nową, tylko dlatego, że nie pasuje nam wizualnie.

ZE SKLEPU CZY NA WYMIAR

Wybór pomiędzy szafą sklepową, a robioną na wymiar jest często problemem. Standardowa szafa ze sklepu to z pewnością tańsza opcja, co często przesądza o naszym wyborze. Ze względu na cenę jest wykonana z mniej trwałych materiałów. Ponad to, często nie będzie dobra do małych pomieszczeń. Na pierwszy rzut oka, z zewnątrz, potężna szafa jest najczęściej mało pojemna. Standardowe szafy ze sklepu mają być przede wszystkim tanie. Drugorzędna jest ich pojemność i funkcjonalność. W przypadku małych pomieszczeń polecane są szafy robione na wymiar. Dzięki temu w pełni dopasowane będą do przestrzeni sypialni. Szafa na wymiar będzie w pełni spełniała nasze wymagania. Wykonana jest dokładniej i z lepszej jakości materiałów. Indywidualne dopasowanie szafy do pomieszczenia i jednostkowe wykonanie z pewności będzie droższe od szafy kupionej w sklepie, produkowanej masowo. Jednak ponownie przypomnimy, że to zakup na lata. Ważne więc aby nie popsuł się po kilku tygodniach użytkowania, a raczej wyglądał na wręcz nowy nawet po latach. Co z tego, że kupimy szafę tanią, którą będziemy musieli szybko wymienić. Szafa na wymiar to nie tylko w pełni wypełniająca przestrzeń, funkcjonalna, pojemna, dostosowana do naszych potrzeb ale także gwarancja wytrzymałości i wysokiej jakości materiałów.

Ciąg dalszy wskazówek, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiedniej szafy do sypialni w następnej części artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *