Szafa do sypialni część II

Szafa do sypialni część II

SZAFA DO SYPIALNI część II

WIELKOŚĆ SZAFY

Wielkość szafy zależy od tego ile mamy w domu pomieszczeń i do czego tak naprawdę ma nam służyć. Oczywiście odpowiedzią jest, że do przechowywaniu ubrań, rzeczy osobistych i innych. Znaczenie ma jednak ilość rzeczy, które ma pomieścić. Jeśli jesteśmy szczęściarzami, a raczej szczęściarami i sypialnia służy nam tylko do spania. W domu mieści się także pomieszczenie zwane garderobą, szafa w sypialni nie będzie większym problemem. W tej sytuacji postawić możemy przede wszystkim na wygląd i jakość. Wielkość szafy będzie miała drugorzędne znaczenie, bowiem nasze ciuchy przechowywać będziemy wyłącznie w garderobie. Co więcej, możemy także pozwolić sobie na to aby takiej szafy w ogóle nie uwzględniać w wystroju naszej sypialni. Śmiało możemy zastąpić ja fajnymi komodami, szafkami nocnymi, toaletką czy fajnym lustrem.

SYPIALNIA I GARDEROBA W JEDNYM

Kiedy nie mamy garderoby, a sypialnia nam ją zastępuje, szafa jest już koniecznością i musi być pojemna. Sypialnia to także miejsce, do którego nasi goście co do zasady nie będą wchodzić, gdyż jest to nasza prywatna przestrzeń. Dlatego też rozsądniejszą opcją jest umieszczenie szafy ubraniowej właśnie w sypialni, aniżeli w salonie. Większą przestrzeń użytkowa da nam szafa robiona na wymiar z przesuwanymi drzwiami. Właśnie dzięki takim drzwiom nawet w małym pomieszczeniu szafa może być odpowiednio głęboka, gdyż nie potrzebujemy wtedy dodatkowego miejsca umożliwiającego otwarcie drzwi. Szafa na wymiar będzie bardziej funkcjonalna i dopasowana do naszych potrzeb. Otrzymamy dużą przestrzeń użytkową. Szafa na wymiar z przesuwanymi drzwiami może sięgać od podłogi po sam sufit i wypełniać całą ścianę. Z łatwością pomieścimy w niej wiele rzeczy.

DUŻA SYPIALNIA

Kiedy mamy dużo przestrzeni w sypialni i chcemy ją czymś wypełnić spokojnie możemy wybrać szafę ze standardowo otwieranymi drzwiami. Nawet w sytuacji kiedy mamy do dyspozycji sporą przestrzeń dobrze jak szafa jest nie tylko duża z zewnątrz ale także pojemna. Niezależnie od wielkości sypialni szafa ma taką samą funkcję. Ma za zadanie przechowywać i mieścić jak najwięcej rzeczy, a nie tylko być ładna. Ponadto, w dużej sypialni spokojnie możemy pozwolić sobie np. na dwie mniejsze szafy. Jeśli sypialnia pełni tylko funkcję do spania tym bardziej takie rozwiązanie jest fajne gdyż uzyskujemy w pełni wypełnioną przestrzeń, która także stylowo wygląda.

SYPIALNIA I SALON W JEDNYM

W kawalerkach i małych mieszkaniach sypialnia to nie tylko miejsce do spania. Zdarza się, że jedno pomieszczenie musi nam zastąpić wszystkie. W sytuacji gdy nasz salon to także nasza sypialnia szafa musi zabierać jak najmniej miejsca, a przy tym być jak najbardziej pojemna. W tej sytuacji również najlepszym rozwiązaniem będzie szafa robiona na wymiar z przesuwanymi drzwiami. Dodatkowo aby powiększyła nam dość małą przestrzeń drzwi takiej szafy mogą być zaopatrzone w lustra. Dzięki temu nie tylko wizualnie powiększamy naszą przestrzeń. Lustra są także świetnym dodatkiem i elementem dekoracji wnętrza. Są zarazem użyteczne jak i ładne.

Szafa w sypialni powinna być wykonana z dobrej jakości materiału, solidnie tak aby służyła nam długie lata. Przy wyborze nie zawsze warto kierować się modą, która szybko przemija, a raczej postawić na klasykę, która świetnie wkomponuje się w każde wnętrze. Jej wielkość powinna być determinowana nie tylko przez wielkość pokoju ale także przez funkcję jaką pełni, poza sypialną. Te podstawowe wskazówki pozwolą wam wybrać szafę, która spełni wasze oczekiwania i będzie jednocześnie ładna i funkcjonalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *