Rodzaje grzejników elektrycznych

Rodzaje grzejników elektrycznych

Grzejniki elektryczne to praktyczne urządzenia, które są w stanie ogrzać nasze mieszkanie w bardzo szybkim tempie. W okresach przejściowych, gdy centralne ogrzewanie jeszcze nie działa, a temperatura w domu spada możemy z nich skorzystać, aby zapewnić sobie komfort cieplny. Jeśli zastanawiasz się nad tym, aby kupić grzejniki tego typu do swojego domu, lub mieszkania to musisz wiedzieć jakie rodzaje są dostępne na rynku.

Grzejnik elektryczny konwektorowy

Są one łatwo dostępne, a ich cena jest dość atrakcyjna. Grzejniki elektryczne tego typu ogrzewają powietrze, za pomocą grzałek, które wbudowane są wewnątrz urządzenia. Takie grzejniki szybko się nagrzewają i niestety równie szybko stygną. Ich działanie bazuje na naturalnym lub wymuszonym obiegu powietrza. W obiegu wymuszonym zimne powietrze jest zasysane przez grzejnik i za pomocą grzałek zmieniane na ciepłe, przez co temperatura w pomieszczeniu się podnosi. Takie urządzenie sprawdzi się w pomieszczeniach, które nie muszą być stale ogrzane, ale jeśli już w nich jesteśmy, to chcemy, aby szybko zrobiło się tam ciepło.

Grzejnik elektryczny olejowy

Ten rodzaj grzejnika jest bardziej masywny i mniej mobilny niż grzejnik konwektorowy. Wyróżnia się też tym, że wolniej się nagrzewa, ale na dłużej pozostaje ciepły nawet po odłączeniu z prądu. Olej, który znajduje się wewnątrz grzejnika, nagrzewa się i powoli wydaje z siebie ciepło, które podnosi temperaturę w pomieszczeniu. Nie działa na zasadzie cyrkulacji powietrza tak jak grzejnik konwektorowy a na zasadzie radiacji. Taki grzejnik sprawdzi się w pomieszczeniach, w których przebywamy długo i zależy nam, aby panowała tam stała temperatura.

Grzejnik ceramiczny

Tego typu kaloryfery działają dzięki wkładom ceramicznym, które bardzo szybko się nagrzewają i powoli stygną. Dobrze się sprawdza, gdy zależy nam na tym, żeby nawet po odłączeniu grzejnika dalej utrzymywał on temperaturę w pomieszczeniu. Nie jest to jednak rozwiązanie energooszczędne, ponieważ podczas nagrzewania wkładu grzejnik pobiera bardzo dużo prądu, co podczas regularnego używania przełoży się na wyższe rachunki za prąd. Grzejnik ceramiczny najlepiej sprawdzi się jako okazjonalne źródło ogrzewania.

Termowentylator

To bardzo popularny typ grzejnika elektrycznego i zazwyczaj jest on łatwy w przenoszeniu. Świetnie sprawdzi się do dogrzewania pomieszczeń w bardzo chłodne dni, ponieważ hałas, który wydaje, mógłby być nieznośny podczas codziennego stosowania. Zbudowany jest ze specjalnego wiatraczka oraz spirali grzewczej, która potrafi bardzo szybko ogrzać pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *