Jak udekorować ściany w mieszkaniu – pomysły

Jak udekorować ściany w mieszkaniu – pomysły

Puste i nudne ściany to prawdziwa zmora Polskich domów. Bardzo często pomijamy ten element podczas dekorowania pomieszczeń lub po prostu o nim zapominamy. Mało kto wie jak dobrze zaaranżować ściany i w obawie o to, że tylko pogorszymy sprawę, wolimy zostawić je puste. Pomysłów na udekorowanie ścian jest jednak wiele i dziś pokażemy Wam najciekawsze z nich.

Tapeta w ramie

Tapety doskonale zna każdy z nas. Chętnie ich używamy i odejmują nam zmartwień podczas aranżowania wnętrz i nie musimy się za długo zastanawiać jak udekorować ściany. Warto jednak podejść do nich w nieco niekonwencjonalny sposób i zamiast po prostu wytapetować pustą ścianę zrobić coś bardziej oryginalnego. Oryginalną dekoracją pustych ścian będą ramy z tapetami. Z łatwością można zrobić je samodzielnie i dopasować do reszty elementów w mieszkaniu. Możesz wybierać spośród tysiąca wzorów i kolorów tapet. Wystarczy, że wybierzesz te, które Ci się najbardziej podobają, dotniesz je do wymiarów dekoracyjnej ramy i powiesisz na ścianie. Możesz stworzyć całą galerie właśnie z ramek z tapetami. To bardzo ciekawy sposób na wypełnienie pustych przestrzeni na ścianach mieszkania.

Grzejniki

Wbrew ogólnej opinii grzejniki pokojowe wcale nie muszą być przykrą konieczności, która szpeci wnętrze. Minęły czasy, gdy wszystkie z nich wyglądały tak samo i były schowane za firanką. W sklepach stacjonarnych i internetowych jest bardzo szeroki wybór grzejników, które mogą być prawdziwą dekoracją ściany. Możemy wybierać spośród wielu modeli, kolorów i kształtów. Istnieją także grzejniki pokojowe, które mogą imitować obraz. Na ich powłoce „drukuje się” wybrany przez klienta obraz lub zdjęcie. To dobre rozwiązanie w mieszkaniach gdzie grzejniki znajdują się bardzo wysoko na ścianie i nie da się ich zakryć w żaden sposób. Większość osób nawet nie zorientuje się, że na ścianie wisi kaloryfer.

Kamień dekoracyjny

W ostatnich sezonach bardzo modny w aranżacji jest kamień. Ściany pokryte cegłą można zobaczyć zarówno w mediach społecznościowych, jak i magazynach wnętrzarskich. Sprawdzą się w nowoczesnych mieszkaniach i przełamią monotonnie panującą na ścianach. Możesz postawić na surową, czerwoną cegłę lub tę bardziej elegancką, pomalowaną białą farbą. Fajnym pomysłem będzie też wykorzystanie płyt betonowych, które pasują do industrialnych wnętrz. Są one stanowczym i surowym elementem w aranżacji mieszkania, ale można ożywić je za pomocą kanapy w wyrazistym kolorze i obrazami przedstawiającymi kolorowe bryły. Kamień dekoracyjny to rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu większości osób i będzie wyglądało dobrze przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *