Mój prąd 4.0 – nie przegap! Fotowoltaika, to się opłaca

Mój prąd 4.0 – nie przegap! Fotowoltaika, to się opłaca

Fotowoltaika jest dziedziną nauki, zajmującą się pozyskiwaniem energii z odnawialnego źródła, jakim jest słońce. Nic więc dziwnego, że cieszy się popularnością. Dzięki swojej ekologicznej formie, przyczynia się do dbania o środowisko. Za pomocą paneli słonecznych możemy również zaoszczędzić na rachunkach. Co więcej istnieją sposoby na uzyskanie dofinansowań dla osób korzystających z fotowoltaiki. Rusza kolejna edycja programu – Mój Prąd 4.0.

Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę?

Nie od dziś wiadomo jak ważne jest dbanie o środowisko. Ziemia jest tylko jedna, a my musimy zrobić wszystko by się o nią zatroszczyć. Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest korzystanie z paneli fotowoltaicznych, które nie przyczyniają się do tworzenia toksycznych substancji. Kolejnym powodem jest samowystarczalność i niezawodność. Podczas korzystania z fotowoltaiki nie musimy martwić się, że przez złe warunki atmosferyczne nasz prąd zostanie wyłączony. Dzięki swojej konstrukcji, panele są odporne na tego typu zdarzenia. Kolejnym z powodów, dlaczego warto założyć instalację fotowoltaiczną, jest możliwość otrzymania dofinansowania na naszą instalację fotowoltaiczną. Przykładowym programem jest Mój Prąd 4.0. Dodatkowo korzystając z odnawialnego źródła energii, nie musimy martwić się o wzrastające ceny prądu.

Jak działa program dofinansowania Mój Prąd 4.o?

Mój Prąd 4.0 zasady: W ramach programu objęte finansowaniem są jedynie ukończone inwestycje. Gdy nasza instalacja jest zainstalowana na dachu, potrzebujemy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia o przyłączenie mikroinstalacji fotowoltaicznej do sieci. Powinniśmy również posiadać podpisaną umowę z operatorem sieci dystrybucji. Dopiero po zebraniu odpowiednich dokumentów możemy zabrać się do składania wniosku. Dodatkowo będziemy potrzebować wszelkie imienne faktury i paragony za dostawę oraz montaż instalacji fotowoltaicznej, a także dodatkowych elementów wskazanych do dofinansowania. Co ważne instalacja musi mieć moc od 2 do 10 kW.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O dofinansowanie może ubiegać się każda osoba fizyczna, której instalacja jest podłączona do nowego systemu rozliczeń: net-billing. Co ważne osoby, których system rozliczeń do tej pory odbywał się na starych zasadach, również mogą ubiegać się o dofinansowanie. Co trzeba zrobić? Wystarczy zmienić sposób rozliczenia na nowy.

Co może objąć dofinansowanie?

Program Mój Prąd 4.0 objąć może między innymi:

  1. zakup paneli fotowoltaicznych
  2. instalację systemu do zarządzania wytworzoną energią
  3. montaż paneli słonecznych
  4. transport urządzeń do stworzenia instalacji
  5. zakup systemu do zarządzania instalacją
  6. transport urządzeń służących do zarządzania
  7. zakup urządzeń, które służą do magazynowania energii lub ciepła

Nabór do programu Mój Prąd trawa od 15.04.2022 r. do 22.12.2022 r. (z możliwością przedłużenia).  Nie warto jednak czekać do ostatniej chwili, ponieważ data zamknięcia naboru może się zmienić w sytuacji, kiedy pula środków zostanie wyczerpana. Budżet przeznaczony na dofinansowania wynosi łącznie: 855 000 000 zł. Nie zwlekaj, złóż wniosek już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *