Jak zagospodarować ogród?

Jak zagospodarować ogród?

Sprawdź kilka sprawdzonych rozwiązań na właściwe zagospodarowanie Twojego ogrodu 

Ogród jest dla wielu z nas tzw. własną, prywatną zieloną wyspą, na której pragniemy wypoczywać oraz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Nic więc dziwnego, że jego właściwe zagospodarowanie jest kwestią priorytetową. Co warto wiedzieć?

Zestaw mebli ogrodowych

Kluczowym, priorytetowym elementem wyposażenia każdego ogrodu jest zestaw mebli ogrodowych. Zagospodarowanie całej posiadanej przestrzeni zielonej powinno uwzględniać zestaw mebli, który pozwoli na relaks, wypicie filiżankę aromatycznej kawy czy spotkania na świeżym powietrzu. Najczęściej rattanowe meble ogrodowe składają się z:

  • dwóch foteli,
  • sofy,
  • stoły,
  • obszernych rozmiarów parasola.

Taki zestaw bardzo często umieszczony zostaje w zadaszonej części aranżacji, takiej jak np. taras, co chroni meble przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Właściwa roślinność 

Podczas zagospodarowania przestrzeni własnego ogrodu, nie powinniśmy zapomnieć także o przeznaczeniu sporej ilości terenu na kompozycje roślinę. Mowa tu zarówno o tarasie, jak również o gruncie. Jak sama nazwa wskazuje, ogród powinien przede wszystkim reprezentować sobą wiele, różnorodnych gatunków ciekawych roślin. To one są główną ozdobą każdej aranżacji zielonej. W związku z tym, planując dostępną przestrzeń, należy dokładnie zaplanować klomby, aleje rośline, fontanny, oczka wodne czy inne elementy ogrodowe, dzięki którym uda nam się stworzyć wyjątkowo magiczne miejsce, przypominające strony z baśni i legend dla dzieci. 

Dodatkowe atrakcje ogrodowe

Aranżacja ogrodu i jego zagospodarowanie zależy od jego wielkości. Im więcej dostępnej przestrzeni zielonej, tym więcej możemy umieścić w ogrodzie dodatkowych atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Huśtawka, trampolina, piaskownica 

Chcąc sprawić, by własny ogród stał się doskonałą przestrzenią do zabawy dla naszych dzieci czy wnuków, wówczas warto postawić w naszym ogrodzie atrakcję dla dzieci. Z całą pewnością do jednej z najbardziej popularnych należy huśtawka. Wiele rodzajów huśtawek sprawia, że możemy wybrać modele dedykowane dla dzieci, jak również dla całych rodzin. Co więcej, by dzieci mogły atrakcyjnie spędzać czas na świeżym powietrzu, warto wybrać dla nich także trampolinę czy piaskownice. To gadżety, które pochłoną każde dziecko na wiele godzin. Kreatywne zabawy będą doskonałą formą spędzania wolnego czasu od nauki.

Hamak bądź kokon 

Nasz ogród może stać się również najlepszym miejscem w domu na popołudniową drzemkę. W tym celu pomiędzy ulubionymi drzewami warto rozciągnąć hamak, bądź na tarasie umieścić wiszący fotel na specjalnym stelażu, który nazwany jest potocznie kokonem.

Postaw na właściwe zagospodarowanie ogrodu i ciesz się z wykonanej aranżacji przez długi czas. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *