Ile kosztuje remont łazienki?

Ile kosztuje remont łazienki?

Sezon letni zwykle kojarzy się z czasem remontowym. W wielu mieszkaniach, bądź domach jednym z pomieszczeń, które wymaga szczególnej uwagi podczas remontowania jest łazienka, jednak przed rozpoczęciem inwestycji warto zrobić dokładną selekcję i rozrachunek, aby wiedzieć ile faktycznie będzie kosztował remont łazienki i jakie elementy wziąć pod uwagę w jego wycenie.

Remont łazienki – co wchodzi w skład kosztorysu?

Koszt remontu łazienki jest zależny od wielu czynników. Na poszczególne elementy składają się między innymi wielkość pomieszczenia, a także rodzaj wyposażenia czy koszt ekipy remontowej oraz lokalizacja remontowanej przestrzeni, ponieważ jak wiadomo w zależności od rejonu Polski ceny poszczególnych materiałów, jak i robocizny są różnorodne.

Poszczególne czynniki determinujące koszty remontu łazienki

Decydując się na remont łazienki warto wziąć pod uwagę jej metraż, ponieważ to od niego zależy jaki będzie koszt robocizny, a także koszt poszczególnych materiałów. Warto się zastanowić także jakie surowce będą składały się na jej wyposażenie czy będzie konieczny zakup płytek, gresu czy renowacja ścian. Do tego warto wziąć pod uwagę koszty związane z oświetleniem oraz zakupem mebli oraz armatury i umywalki. Dodatkowym kosztem są także grzejniki oraz ewentualna wymiana instalacji wodnej, bądź elektrycznej. To bardzo istotne kwestie, które kosztują bardzo dużo, a ich ceny są niezwykle różnorodne. Tak dla przykładu koszt mebli może wahać się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy w zależności od rodzaju materiału, z którego są wykonane. Podobnie jak koszt umywalki, który może oscylować w granicy od 200 zł do nawet kilku tysięcy złotych.

Czy warto zainwestować w ekipę remontową?

Przed podjęciem się remontu warto poradzić się fachowców, którzy umiejętnie doradzą w zakresie robocizny. Po oględzinach miejsca, które będzie poddawane modernizacji ocenie stanu pomieszczenia oraz zakresu wykonywanych prac fachowcy wyliczą szacunkowy koszt remontu. Warto mieć na uwadze, że będzie on zależny od zakresu prac i trzeba liczyć się z tym, że inaczej wyceniana jest usługa malowania ścian, a zupełnie inny jest koszt położenia płytek. Dodatkowo poza samym materiałem na przykład płytkami warto wziąć pod uwagę, że będą potrzebne kolejne elementy do wykończenia takie jak na przykład fuga czy podsypka, jeżeli łazienka posiada powierzchnię 5 m2, to remont takiej przestrzeni należy szacować na około 15 do 20 000 zł.

Remont łazienki jest to dość czasochłonnym, a zarazem pracochłonnym zajęciem, które generuje spore koszty. Jednak efektem cieszymy się przez wiele lat. Dlatego warto postawić na solidne materiały, a także dobrą ekipę, która w sposób profesjonalny wykona usługę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *