Co można zrobić z opony do ogrodu?

Co można zrobić z opony do ogrodu?

Każdy kierowca wie, że bez opony samochód nigdzie nie pojedzie. Jednak nic nie jest wieczne, dlatego prędzej czy później nawet wykonana z gumy opona zostanie zużyta. Czy to oznacza, że trzeba będzie ją wyrzucić na śmietnik? Nic z tego! Przyda się bowiem jako praktyczna rzecz w ogrodzie.

<h2>Kwietnik dla miłośniczek roślin</h2>

Opona to ważna, zewnętrzna część koła, wypełniona powietrzem, nakładana bezpośrednio na felgę czy obręcz. Okazuje się jednak, że może pełnić też inne funkcje. Jeśli więc ktoś jest właścicielem pięknego ogrodu, powinien zastanowić się nad jej odpowiednim wykorzystaniem. Na przykład opona do ogrodu może przeobrazić się w barwny kwietnik, który przyciągnie wzrok każdej miłośniczki kwiatów. Jednak, aby tak się stało, należy najpierw taką „budowlę” pomalować i wypełnić ziemią. Dopiero w kolejnym kroku można śmiało posadzić w niej stokrotki, bratki, a także miętę czy inne zioła.

<h2>Opona zamiast krzesła</h2>

Przypuśćmy, że kwietnik jest już profesjonalnie przygotowany, ale pod ręką jest następna opona do ogrodu. Co wtedy? Pani domu zaproponuje, aby stworzyć nowe miejsce, w którym będzie mogła posadzić różne rośliny. Jej mąż pokręci jednak głową i krzyknie, że lepiej zrobić bardzo wygodne siedzisko! Nic dziwnego, przecież pragnie odpocząć po ciężkim dniu fizycznej pracy. Opona wydaje się tutaj idealnym rozwiązaniem. Oczywiście nie wystarczy rzucić ją na trawę i po prostu na niej usiąść. Trzeba jeszcze przymocować drewnianą płytę, owinąć całość danym materiałem, zamocować dość grubą siatkę i przynieść poduszkę. Dla poprawy komfortu można także dołożyć specjalne oparcie. Wówczas odpoczynek w ogrodzie okaże się bardzo udany.

<h2>Dzieci chcą huśtawkę!</h2>

Wiadomo już, jak opona do ogrodu będzie służyć kobiecie albo mężczyźnie. A co z dzieckiem? Raczej małoletni mieszkaniec domu, obok którego znajduje się zielona działka, nie skoczy z radości na widok kwietnika, stolika czy siedziska. Jednak, kiedy zobaczy huśtawkę, to będzie wniebowzięty! Jak prawidłowo powinna być wykonana tego rodzaju bujaczka? To nie jest trudna czynność. Należy tylko mieć pod ręką oponę oraz bardzo wytrzymały sznurek, za pomocą którego owa opona będzie zawieszona na gałęzi pobliskiego drzewa w sposób pionowy (najlepiej na jak najgrubszej, aby zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie huśtania).

<h2>Ostatecznie jako niezwykła dekoracja</h2>

Z powyższych akapitów wynika, że opona do ogrodu sprawdzi się w charakterze:

  • kwietnika

  • siedziska

  • huśtawki

Jeśli jednak wyczerpią się pomysły na to, co można zrobić z opony, nie należy jeszcze decydować się na jej schowanie czy wyrzucenie. Na wielu działkach ma bowiem ona swoje zastosowanie jako ciekawa dekoracja. Ale w tym celu także przyda się farba oraz dodatkowo ozdobne, mniejsze elementy (np. kamyki), które wsypiemy do środka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *