Remont mieszkania – plan, wykończenie, wykonawca

Remont mieszkania – plan, wykończenie, wykonawca

Remont mieszkania w okresie czasowym, nie jest czymś wskazanym, a staje się czymś koniecznym, dzięki czemu odwiedzający nas goście mają wrażenie czystego mieszkania, w których sami czujemy się bardziej komfortowo. Chciałabyś przeprowadzić remont, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Harmonogram remontu mieszkania

Najpierw malowanie, czy instalacja nowych drzwi, a może w pierwszej kolejności powinna być podłoga. Nawet przy zatrudnieniu fachowców, powinnaś wiedzieć co ma być wykonane, a dokładniej w jakiej kolejności, czyli najpierw ściany, później podłogi. Ważne aby określić motyw przewodni, czyli kolor który będzie dominował w Twoim nowym mieszkaniu. Następnie warto określić co jest dla Ciebie priorytetem, czy remont Twojej łazienki, czy jednak pokój stanowi dla Ciebie większą wartość, a wszystko musi zgadzać się z określonym budżetem.

Ważnym aspektem przy remoncie mieszkania,  jest złożenie zamówienia kilka tygodni przed planowanym remontem, jeżeli chcesz zamówić np drzwi na wymiar. Kiedy ustalisz co dokładnie chcesz zrobić, zaplanuj większe zakupy. Zastanów się nad tym, jakie akcesoria wypożyczyć (coraz bardziej popularna usługa w Polsce) lub zakupić.

Odpowiednia kolejność podczas remontu mieszkania

Zacznij od tzw mokrych prac, czyli malowanie ścian, po których zakończeniu przyjdzie czas na podłogę. Kolejnym krokiem jest podłoga, którą należy się zająć przed wstawieniem drzwi, ale po przemalowaniu ścian. Pamiętaj: najpierw malowanie mieszkania, następnie układanie parkietu.

Wymiana drzwi – czyli ostatni etap remontu mieszkania

Przy wymianie drzwi, warto uzbroić się w cierpliwość. W planowanym harmonogramie, będzie to ostatni punkt w Twoim założonym planie. Pamiętaj o tym, że drzwi w oczekiwaniu na swoją kolej, powinny leżeć poziomo na podłodze. Jeżeli nie zadbasz o ich odpowiednie przechowywanie, w okresie który poprzedza montaż, może to skończyć się dla Ciebie przykrą niespodzianką.

Gdy okleina drzwi zacznie się puchnąć lub odklejać, oznacza to że drzwi zostały zmoczone i ich skrzydła tracą gwarancję, więc warto pamiętać o tym aby przechowywać je w suchym pomieszczeniu, z dala od trwającego remontu.

Temat rzeka – czyli wybór ekipy remontowej do nowego mieszkania

Bez względu na to jaki kolor ścian wybierzesz, czy położysz parkiet czy panele, największy problem stanowi dobór odpowiedniej ekipy remontowej.

Kwestią podstawową są tutaj oczywiście fundusze, jakie masz do dyspozycji, a mimo wszystko ze zrozumiałych względów, nie chcesz brać dodatkowego kredytu na wykończenie swojego mieszkania. Osoba z polecenia – czyli jednoosobowa armia – jest oczywiście tańszym rozwiązaniem, jednak tutaj musisz zazwyczaj uzbroić się w cierpliwość i dłuższy okres realizacji remontu mieszkania. Taka osoba często prowadzi kilka remontów na raz i może zdarzyć się, że przez pewien okres będzie w Twoim domu tylko przed 3 godziny dziennie, a cały okres remontowy wyniesie 2 lub 3 miesiące.

Ekipa remontowa – czyli firma – jest zazwyczaj droższym rozwiązaniem, jednak jeżeli masz już sprawdzoną firmę remontową, Twój remont może potrwać o połowę krócej niż w przypadku jednej osoby, co pozwoli Ci wprowadzić pierwsze meble do Twojego mieszkania już po 4 tygodniach od wejścia ekipy remontowej. Wybór zapewne będzie uzależniony mocno od Twoich funduszy, jednak ze względu na czas oczekiwania możesz dojść do wniosku, że warto było dołożyć parę złotych i mieć problem z głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *