Obrazy malowane ręcznie – dlaczego warto je kupować?

Obrazy malowane ręcznie – dlaczego warto je kupować?

“Sztuczne” obrazy są niedrogie, a często potrafią wyglądać naprawdę ładnie, nie ma więc nic złego w zawieszaniu ich w swoim domu czy mieszkaniu lub sprawianiu ich komuś w prezencie. Trzeba jednak pamiętać, że jest jeszcze jedna opcja, a mianowicie zakup obrazu, który został namalowany ręcznie. Wiele osób ich unika w przekonaniu, że są one drogie i w związku z tym, taka inwestycja się nie opłaca. Jak jest w rzeczywistości? Ile kosztują obrazy, które zostały namalowane ręczne i dlaczego warto się nimi zainteresować? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Ręcznie malowane obrazy mają swój klimat

Nie da się ukryć, że obrazy, które zostały namalowane przez człowieka, a nie stworzone przez maszynę, robią w wielu przypadkach znacznie lepsze wrażenie i wspaniale prezentują się na ścianach. Z reguły różnicę między ręcznie malowanym obrazem a częściej spotykaną alternatywą widać już na pierwszy rzut oka.

Jeśli chcemy sprawić komuś świetny prezent, to taki właśnie obraz może być doskonałym wyborem. Zwykły obraz, jakich wiele, nie wywoła u obdarowywanego wrażenia, że prezent jest wyjątkowy i niespotykany. Inaczej jest w przypadku obrazu, który został namalowany ręcznie, ponieważ ciężko jest spotkać dwa takie obrazy, które byłyby całkowicie identyczne, nie licząc bardzo dobrych fałszerstw – w końcu jest mało prawdopodobne, aby artysta wykonał wszystkie setki czy tysiące pociągnięć pędzlem w dokładnie ten sam sposób.

Wieszając taki obraz na ścianie mamy więc satysfakcję z tego, że mamy coś jedynego w swoim rodzaju. Oczywiście, często ktoś inny może kupić dokładnie ten sam wzór, ale nie będzie to całkowicie perfekcyjna kopia. Taki obraz będzie więc świetnym prezentem dla osób, które cenią sobie sztukę lub po prostu lubią otaczać się pięknymi, wysokiej jakości dekoracjami. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby obrazy malowane ręcznie umieścić we własnym salonie, kuchni czy sypialni. Różnych wzorów dostępnych od ręki jest bardzo wiele – niektórzy artyści malują też obrazy na zamówienie klienta, na podstawie jego projektu, ale jest to znacznie droższe.

Obraz malowany ręcznie nie musi być drogi

Jeśli zdecydujemy się na obraz, co prawda malowany ręcznie, ale z gotowego wzoru, nie zapłacimy wcale tak wiele, jak moglibyśmy się obawiać. Już za kilkaset złotych możemy stać się posiadaczami wysokiej jakości ręcznie wykonanego obrazu, który dodatkowo znajduje się na dobrym płótnie.

Są też obrazy droższe i jeśli dysponujemy odpowiednimi środkami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby się pokusić o ich zakup. Natomiast warto wiedzieć, że wcale nie trzeba wydawać fortuny, aby na ścianach zawisły piękne obrazy, stworzone bezpośrednio przez człowieka, a nie maszynę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *