Narożnik L — funkcjonalny mebel do każdego salonu

Narożnik L — funkcjonalny mebel do każdego salonu

Trudno sobie wyobrazić salon bez kanapy. Jest ona centralnym punktem pokoju dziennego, miejscem spotkań i odpoczynku. Idealnym rozwiązaniem do każdego salonu jest narożnik, który wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale także elegancją. Jakie zalety mają narożniki L? Zobacz, dlaczego warto postawić na właśnie taki mebel.

Czym wyróżniają się narożniki L?

L w przypadku narożników nie odnosi się do rozmiarów, ale kształtu mebla. Kanapa w kształcie litery L to popularne rozwiązanie i nic w tym dziwnego, gdyż posiada wiele zalet. Taki mebel jest przede wszystkim funkcjonalny, ale jednocześnie estetyczny i elegancki. Doskonale sprawdza się zarówno w salonie, jak i pokoju dziennym, czy gościnnym. 

Czym wyróżnia się narożnik L? Głównie właśnie kształtem, który przypomina literę L. Jeden bok takiej kanapy jest dłuższy, a drugi krótszy. Przy tym możemy podzielić narożniki na prawo i lewostronne. 

Jak zaaranżować narożnik L w salonie? 

Nawet w przypadku wyjątkowo przestronnego salonu, warto zadbać o odpowiednie uporządkowanie przestrzeni. Często preferowanym rozwiązaniem jest umieszczenie narożnika przy jednej ze ścian. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, możesz go umieścić również w rogu, najlepiej naprzeciwko strefy multimedialnej lub telewizora. W ten sposób duży narożnik w kształcie litery L nie dominuje nad resztą przestrzeni. Jednak jeśli ma on być głównym elementem aranżacji, warto wybrać narożnik o przyciągającym wzrok kolorze lub niebanalnej formie.

Jeżeli masz salon o większej przestrzeni, możesz umieścić duży narożnik w centralnej części pokoju lub w innym obszarze, który nie styka się bezpośrednio ze ścianą. W przypadku takiego rozwiązania ważne jest odpowiednie oświetlenie i staranne rozplanowanie pozostałych mebli. Narożnik może służyć jako podział przestrzeni na różne strefy, szczególnie jeśli salon pełni również funkcję jadalni, biura i jednocześnie miejsca spotkań z rodziną, czy gośćmi. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze narożnika? 

Jeśli decydujesz się na zakup dużego wolnostojącego narożnika w kształcie L, zwróć uwagę na jego wykończenie. Ważne jest, aby zarówno przednia, jak i tylna część narożnika były estetycznie obite tkaniną. Jeśli rozważasz narożnik z funkcją spania, warto sprawdzić sposób jego rozkładania i dopasować odpowiedni system do dostępnej przestrzeni. Wybierając narożnik i ustalając jego pozycję, ważne jest uwzględnienie kolorystyki wystroju wnętrza, rodzaju oświetlenia, wymiarów oraz odpowiednich odległości od innych mebli i ścian, aby zapewnić sobie swobodne przejście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *