KAWALERKA – JAK ROZPLANOWAĆ SALON

KAWALERKA – JAK ROZPLANOWAĆ SALON

KAWALERKA – JAK ROZPLANOWAĆ SALON

Kawalerka to małe mieszkanie. Zazwyczaj jednopokojowe, rzadziej dwupokojowe. Często także nie tylko, że jest jednopokojowa to także pokój ten łączy z kuchnią. Wszystko po to aby ściankami działowymi nie zabierać i tak już małej przestrzeni. Popularne kawalerki mają około 20-30 metrów kwadratowych. Jest to wielkość całego mieszkania. W przypadku gdy mamy do czynienia z kawalerką z jednym pokojem, oddzielną kuchnią, łazienką i przedpokojem ten metraż rozkłada się na wszystkie pomieszczenia. Nasze całe mieszkanie jest wtedy mniejsze niż duży pokój w domu. Tak więc rozplanowanie mebli jest dużo trudniejsze gdy mamy tak małą przestrzeń.

SALON

Salon czyli duży pokój, a w przypadku kawalerki często nasz jedyny pokój. Jest więc pomieszczeniem, w którym będziemy przyjmować ewentualnych gości i spotykać się z przyjaciółmi. Potrzebne jest nam zatem coś do siedzenia. Kanapa bądź sofa, którą planujemy zakupić powinna być nie za duża ale pozwalająca swobodnie usiąść dwom – trzem osobom. Warto więc szukać takiej kanapy, której większa część to nie są oparcia i dodatki, a miejsce przeznaczone do siedzenia. Po prostu należy szukać mebli minimalistycznych, bez zbędnych zdobień. Takie kanapy są najczęściej najbardziej „pojemne”. Zakup całego kompletu wypoczynkowego (kanapa wraz z fotelami) śmiało możemy zastąpić zakupem puf bądź krzeseł. Rozkładane krzesła są świetnym rozwiązaniem. Po złożeniu nie zajmują wiele miejsca i z łatwością schowanie je do szafy. Przydadzą się także np. do kuchni, a w każdej chwili będzie można je schować, czym wygospodarujemy sonie większą przestrzeń. Jeśli jednak marzymy o całym komplecie wypoczynkowym również nic straconego. Salony meblowe proponują meble różnych gabarytów. Z cała pewnością znajdziemy więc coś odpowiednich rozmiarów. Nie należy jednak rezygnować z zakupu rozkładanych krzeseł, które z pewnością szybko nam się przydadzą i pamiętać, że foteli tak łatwo nie da się złożyć i schować gdybyśmy potrzebowali więcej miejsca.

SYPIALNIA

Nasz salon to także nasza sypialnia. Kupując kanapę wybrać musimy taką, która pozwoli się rozłożyć. Poza dużą powierzchnią do siedzenia, musimy zwrócić uwagę na to, aby kanapa miała równie duże i wygodne miejsce do spania. Będziemy używać kanapy jako łóżka do spania praktycznie codziennie dlatego tak ważne jest to aby wybrać wygodne i odpowiednio duże łóżko.

Nie warto ryzykować swojego zdrowia dla wyglądu mebla. Oczywiście najlepiej gdyby obie rzeczy dało się pogodzić. Jednak wygoda i zdrowie przede wszystkim.

GARDEROBA

Salon będzie służył nam także jako garderoba. Potrzebna nam więc będzie szafa. I to nie może być byle jaka szafa. Szafa w kawalerce musi być nie za duża a jednocześnie niesamowicie pojemna i praktyczna. Warto zainwestować w dobrą szafę na wymiar z rozsuwanymi drzwiami. Dzięki temu, że nie potrzebujemy dodatkowego miejsca na to aby otworzyć drzwi szafy może być ona znacznie głębsza aniżeli jej odpowiednik z tradycyjnymi drzwiami. Szafa na wymiar w kawalerce bez problemu może być tak wysoka jak wysokość mieszkania. Dzięki temu będziemy mieli zrobione miejsce na nasze rzeczy od podłogi, aż do sufitu, a wszystko zamknięte za drzwiami,. Ponad to, aby optycznie powiększyć tak mały salon, możemy pokusić się o drzwi z lustrem. Nie będziemy potrzebować dodatkowego lustra, powiększymy optycznie pokój oraz będziemy mieli ponadczasowy dodatek do który wpasuje się do wystroju każdego wnętrza.

To najistotniejsze funkcje jakie musi spełniać pokój w kawalerce. Będzie on nam służył również w wielu innych sytuacjach, jednak urządzając salon w kawalerce na te elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *