Urządzanie przytulnej łazienki

Urządzanie przytulnej łazienki

Urządzając łazienkę pojawia się odwieczny problem co wybrać: wannę czy natrysk. Zdecydowana większość wolałaby wygodną wannę, w której można brać odprężające kąpiele, niewielu osobom wystarczy bowiem krótki prysznic. Często odpowiedź przychodzi sama, gdy niewielka powierzchnia jaką zajmuje łazienka wystarcza jedynie na zamontowanie w niej kabiny prysznicowej. Można oczywiście w takim przypadku pomyśleć nad niewielką wanną o konkretnym, dopasowanym do wnętrza kształcie, jednak to nie to samo co pełnowymiarowa wanna i wszystkie półśrodki nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. W większości przypadków istnieje jednak możliwość swobodnego wyboru, należy więc przemyśleć wszystkie za i przeciw, po czym podjąć stosowną decyzję.

Za kabiną prysznicową przemawia oszczędność miejsca, które pozostaje do wykorzystania po jej montażu.

Dzięki ogromnej różnorodności jaka jest na rynku, każdy może wybrać kształt kabiny, która najlepiej przypadnie mu do gustu. Również głębokość brodzika i jego kształt można sobie dowolnie kombinować, niektóre z nich posiadają wygodne siedziska, które ułatwiają korzystanie z niego, nie zmuszając użytkownika, by ten brał prysznic wyłącznie w pozycji stojącej. Głęboki brodzik będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku posiadania małych dzieci, dla którym może być on namiastką wanny, można w nim również zrobić ręczne pranie. Korzystanie z prysznica wiąże się także ze znacznie mniejszym zużyciem wody, oszczędności z tego powodu mogą być naprawdę spore w przypadku większej ilości domowników. Prysznic to również duża oszczędność czasu, wystarczy bowiem kilka minut spędzonych w jego wnętrzu, by wyjść w pełni odświeżonym. Przydaje się on zwłaszcza w okresie letnim, gdy zachodzi potrzeba częstszego korzystania z łazienki. Posiadając liczną rodzinie można w ten sposób uniknąć kolejek chętnych do skorzystania z kąpieli.

Wanna natomiast jest dobrym rozwiązaniem w przypadku większej, ustawnej łazienki.

Korzystanie z niej to wyższe rachunki za wodę, jednak w zamian za to otrzymuje się większy komfort kąpieli. To wygodne rozwiązanie, gdy posiada się małe dzieci, znacznie ułatwia to ich kąpiel. Relaksacyjny pobyt w wannie przyda się na pewno po ciężkim dniu, można się całkowicie odprężyć, konieczne jest jednak posiadanie wystarczającej ilości wolnego czasu. W okresie zimowym to doskonały sposób na szybkie rozgrzanie organizmu. Nie można jednak zbyt często korzystać z dobrodziejstw długich i gorących kąpieli, ponieważ osłabia to barierę ochronną skóry. Na co dzień lepszym wyjściem będzie szybki prysznic.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej, jednak nie zawsze jest to możliwe. Kąpiel w wannie jest z pewnością bardziej relaksująca. Dla entuzjastów długich kąpieli w pianie prysznic nigdy jej nie zastąpi. Z drugiej strony niektórzy są tak zabiegani, że trudno byłoby im znaleźć czas na taką kąpiel w wannie. Należy więc podjąć decyzję, która będzie udanym kompromisem. Zawsze można zastosować w wannie dodatkowy parawan, dzięki któremu może ona pełnić również funkcję prysznica lub zamontować głęboki brodzik, jednak są to tylko rozwiązania pośrednie. Każdy musi podjąć indywidualną decyzję uwzględniającą jego upodobania. Kąpiel, nie ważne czy to w wannie, czy pod prysznicem, powinna być przede wszystkim komfortowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *