Ochrona wiosennych roślin cebulowych niesadzonych jesienią.

Ochrona wiosennych roślin cebulowych niesadzonych jesienią.

Czy zdarzyło Ci się zapomnieć o cebulkach lub nie mieć czasu na ich posadzenie jesienią? Czy powinieneś poczekać do następnej jesieni? A może poczekać do wiosny, aż ziemia się ogrzeje?
Co zrobić, gdy jesienią zaskoczy nas mróz lub, mówiąc prościej, gdy zapomnieliśmy zasadzić wiosenne cebulki (tulipany, hiacynty, narcyzy, krokusy itp.)? Cokolwiek się stanie, cebulki nie przetrwają kolejnego roku bez umieszczenia ich w chłodnym miejscu. Kiedy ich cykl się skończy, giną.

Co można zrobić, aby uratować cebulki, a przede wszystkim, aby zakwitły?

Po pierwsze, można je zachować bez sadzenia ich w zimie, pod warunkiem, że są przechowywane w chłodnym miejscu.
W upale opróżniają się, a następnie umierają, ponieważ nie były w stanie wypełnić swoich rezerw, aby zakwitnąć ponownie w następnym roku. To już koniec!
Aby wiedzieć, czy cebulka jest żywa, należy zwrócić uwagę na to, czy jest pulchna z małym czubkiem na końcu.

Przechowywanie cebulek w lodówce.

Jeśli nie możesz umieścić ich na zewnątrz lub w nieogrzewanym pomieszczeniu (garaż, szopa, altana ogrodowa itp.), wystarczy taca na warzywa w lodówce. Cebulki przechowywane są nago w papierowej torebce lub w nylonowej pończosze. Nigdy w plastikowej torbie z powodu kondensacji. Idealna temperatura wynosi od 0 do 5CC. Z reguły cebula wiosenna potrzebuje do kwitnienia co najmniej 3 miesięcy zimna.
Cebulki mogą więc poczekać do wiosny, zanim zostaną posadzone w gruncie. Kwitnienie będzie skromniejsze, ale cebulki zostaną zachowane na następny rok.

Sadzenie cebulek w doniczkach.

Niezależnie od pory roku, dorodne cebulki należy przesadzić do doniczek lub doniczek i umieścić na zewnątrz, lub w nieogrzewanym pomieszczeniu.
Jeśli doniczki z cebulkami znajdują się na zewnątrz, należy je zakopać przynajmniej na taką głębokość, na jaką są wysokie. W ten sposób żarówka o średnicy 5 cm zostaje zakopana 5 cm w ziemi.
Jeśli doniczki są umieszczone w pomieszczeniach, cebulki powinny być lekko zagłębione, powinny wystawać z podłoża, które może być bardzo piaszczyste. Ta metoda może być interesująca, jeśli chcemy, aby zakwitły później w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *