Jak współpracować z architektem wnętrz?

Jak współpracować z architektem wnętrz?

Jak wybrać odpowiedniego architekta wnętrz? Czym kierować się podczas wyboru osób, którym powierzymy zagospodarowanie mieszkania? Jak znaleźć „wspólny język” projektantami? Jak uniknąć nieporozumień? Te pytania spędzają sen z powiek wielu osobom chcącym zagospodarować swoją przestrzeń mieszkalną, w tym artykule pojawi się kilka wskazówek ułatwiających współpracę z architektami.

Jak znaleźć architekta?

W kwestii pozyskiwania informacji lub usług najlepsze rozwiązanie stanowi wyszukiwanie przez internet. Wiele firm prowadzi swoje strony internetowe lub profile w mediach społecznościowych, gdzie można znaleźć galerię zdjęć lub przykładowe aranżacje. Na podstawie dotychczasowych projektów warto zasugerować się, czy dany architekt jest odpowiedni.

Serdecznie zapraszamy na stronę internetową MO Architektów, którzy profesjonalnie zajmują się aranżacją wnętrz.
Jak przygotować się do pierwszego spotkania z architektem?

Przede wszystkim warto wiedzieć czego się oczekuje od architekta i na czym mają polegać zmiany w mieszkaniu. Jeśli ma się konkretny plan dotyczący aranżacji, współpraca z architektami układa się sprawniej i bezproblemowo. Będąc zdecydowanym na określony styl lub efekt jaki chce się uzyskać, architekt skupi się na wyznaczonym celu, dzięki czemu można spodziewać się szybszego zakończenia prac.

Jak uniknąć nieporozumień?

Podczas współpracy z architektami należy przede wszystkim ustalić wszystkie propozycje i rozwiązania zasugerowane ze strony specjalistów. Każda uwaga osoby doświadczonej w swoim fachu może być bardzo cenna. Czasami zmiany mogą znacznie poprawić funkcjonalność mieszkania lub ogólny wygląd. Doskonałym przykładem jest połączenie salonu, jadalni oraz aneksu kuchennego w jednolitą całość, takie działanie znacząco zwiększa przestrzeń.
Przy analizowaniu propozycji architektów nie można pomijać swoich preferencji oraz ewentualnych korekt.

Jak nadzorować prace nad projektem?

Architekci wnętrz zawsze starają się sugerować propozycjami klientów, którzy sprawdzają postępy nad działaniami prowadzonymi w zakresie projektowania ich wnętrz. Na samym początku współpracy należy ustalić jak często będą odbywały się spotkania dotyczące projektu oraz ewentualnych korekt.

Jak poradzić sobie z wyborem mebli?

Podczas tworzenia projektu wybierane są między innymi meble:

Łóżko – aranżując własną sypialnię warto kupić dwuosobowe łóżko nawet jeśli ma spać na nim jedna osoba. Przede wszystkim jest ono wygodne, ale również funkcjonalne;

Szafa – podczas wyboru tego elementu wyposażenia należy kierować się głównie zapotrzebowaniem. Jeśli jest ono bardzo duże, warto zdecydować się na zarezerwowanie miejsca w domu na garderobę;

Meble kuchenne – ich funkcjonalność i możliwość wymiany frontów na inne powinna być priorytetowa podczas wyboru. W razie ewentualnej zmiany wystroju kuchni nie trzeba martwić się koniecznością wymiany wszystkich mebli, tylko samych frontów;

Stół – jego wybór powinien zależeć od liczności rodziny oraz częstości przyjmowania gości;

Kanapa wypoczynkowa – jeśli chcemy, aby była miejscem do siedzenia w salonie powinna być przede wszystkim wygodna. Jeżeli natomiast ma spełniać funkcję dodatkowego łóżka powinna mieć opcję rozkładania się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *