Wybór regałów pod nasz magazyn? Regał paletowy to najlepsze rozwiązanie!

Wybór regałów pod nasz magazyn? Regał paletowy to najlepsze rozwiązanie!

Gdy magazyny są zorganizowane, mogą być bardziej wydajne i efektywne dla pracowników. Jednym z czynników, które mają na to wpływ jest odpowiednie zagospodarowanie i dobór regałów. Bez nich magazyn nie mógłby funkcjonować i mieć sensu. Regały paletowe to jeden z tych rodzajów regałów, które można wykorzystać w magazynie. Czym one są? Do czego służą?

Regał paletowy, regał magazynowy, co to za konstrukcja?

Zanim porozmawiamy o regałach paletowych, dowiedzmy się, czym są regały magazynowe. Otóż są to konstrukcje, które pomagają w przechowywaniu towarów w magazynie. Bez nich panowałby duży chaos, a przestrzeń użytkowa uległaby drastycznemu zmniejszeniu. Świat regałów magazynowych jest złożony i wybór odpowiedniego modelu nie jest łatwym zadaniem. Przed dokonaniem zakupu należy wziąć pod uwagę kilka parametrów, w tym: wymiary konstrukcji, jej wielkość zależy od funkcjonalności magazynu. Należy wziąć pod uwagę maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Ponadto konieczne jest określenie liczby półek i ich rozstawu. Należy również wziąć pod uwagę maksymalne obciążenie oraz materiał, z którego wykonane są regały – stal, aluminium czy polipropylen.

Istnieje kilka rodzajów regałów magazynowych, w tym statyczne i dynamiczne. Regały statyczne są nieruchome i nie można ich przenieść po zainstalowaniu. Regały dynamiczne można przenosić i zmieniać ich lokalizację w zależności od potrzeb. W tej grupie znajdują się: regały ramowe, regały półkowe, regały wspornikowe i właśnie regały paletowe.

Czym jest regał paletowy?

Regały paletowe, zwane również regałami bez półek lub regałami wysokiego składowania, służą do przechowywania materiałów na paletach. Można na nich składować również towary niepaletyzowane. Są one najbardziej podstawowym i najprostszym typem konstrukcji regałowej. Regały te zbudowane są z wykorzystaniem poprzeczek nośnych, które nazywane są również trawersami.

Regały paletowe mają kilka zalet. Są idealne, jeśli potrzebujesz dostępu do różnych materiałów w tym samym czasie, świetnie sprawdzają się w magazynach przechowujących paczki o różnych rozmiarach i wadze. Możesz je dopasować do każdej przestrzeni, a ponadto istnieją dodatkowe dodatki, które usprawnią procesy rozładunku i załadunku, a także ochronią Twoją konstrukcję przed uszkodzeniami.

Dlaczego warto stosować regały paletowe i jakie są ich zalety?

Regały paletowe są szeroko stosowane w magazynach do przechowywania przedmiotów na paletach. Można je dostosować do niemal każdej przestrzeni magazynowej, co pozwala na dużą elastyczność w ich wykorzystaniu. Elastyczność ta jest ceniona zarówno przez małe firmy, jak i duże centra logistyczne. Dzięki szansie na stosunkowo łatwe dostosowanie regałów paletowych do przestrzeni magazynowej, już na etapie projektowania można uwzględnić wykorzystanie wózków widłowych w danej przestrzeni. Odpowiednie rozplanowanie układu i szerokości korytarzy będzie sprzyjać wdrażaniu takich rozwiązań.

Cena regałów paletowych jest atrakcyjna, a do tego są one powszechnie stosowane, co oznacza, że wykonawcy znają się na ich działaniu. Dzięki temu są świetnym wyborem do elastycznego zarządzania dostawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *