Jak urządzić plac zabaw w ogrodzie? Stwórz ciekawe miejsce dla swoich dzieci!

Jak urządzić plac zabaw w ogrodzie? Stwórz ciekawe miejsce dla swoich dzieci!

Odciągnięcie dzieci, nawet tych najmłodszych, od monitora – nie zawsze bywa łatwe. Stworzenie miłego i fajnego miejsca do zabaw, mogłoby rozwiązać ten kłopot. Czy wiesz, że spędzanie czasu na placu zabaw, rozwija kreatywność i motorykę twojego dziecka? Nie wahaj się! Pozwól swojemu dziecku być aktywnym ruchowo. Huśtawka na plac zabaw i wiele innych sprzętów, pomogą ci w tym!

Dlaczego spędzanie czasu na placu zabaw jest ważne?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak z pozoru zwykłe czynności rozwijają twoje dziecko? Jeśli nie, to idealny moment na to. Dzieci, korzystając z placu zabaw są w ciągłym ruchu, co za tym idzie ich sen będzie miał lepszą jakość. Dodatkowo niejadki mogą nabrać większego apetytu. Ruch to również rozwijanie kondycji ruchowej oraz wzmacnianie mięśni. Co więcej, podczas zabawy na placu zabaw, dzieci bardzo często tworzą własną historię (bawiąc się w dom, piratów itp.), dzięki temu rozwijają swoją kreatywność. Dodatkowo, rodzice mogą spędzać czas ze swoimi dziećmi oraz poznawać ich spojrzenie na świat, co wpłynie na budowanie zdrowej i trwałej relacji.

Jaki rodzaj huśtawki wybrać? Huśtawka na plac zabaw

Decydując się na stworzenie placu zabaw, z pewnością w pierwszej kolejności pomyślimy o huśtawce. To jeden z najbardziej lubianych przez dzieci sprzętów na placu zabaw. Wśród różnych z modeli najpopularniejsze są huśtawki w formie ławeczki lub bocianiego gniazda. Która z nich jest lepsza?

Ławeczka

Huśtawka niewielkich rozmiarów, która pomieści jedno dziecko. Dzięki swojej konstrukcji jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo jest wytrzymała, co za tym idzie posłuży na lata.

Bocianie gniazdo

Huśtawka, o większej powierzchni siedziska, która pomieści 2 – 3 dzieci. Posiada wygodną i dużą przestrzeń, na której dzieci mogą huśtać się na leżąco. Posiada dużą wytrzymałość i utrzyma ok. 200 kilogramów obciążenia. Dodatkowo jest łatwa w montażu. Należy jednak wspomnieć, że nie jest przystosowana na złe warunki atmosferyczne. Dlatego podczas gorszych warunków, należy ją zdemontować.

Jak zadbać na zimę o huśtawkę z metalowym stelażem?

Przed zimą warto dokładnie obejrzeć huśtawkę i sprawdzić czy wszelkie śruby i mocowania są na swoim miejscu. W przypadku huśtawek z metalowym stelażem, warto już jesienią oczyścić je szczotką z miękkim włosiem z brudu i liści, a następnie przemyć ciepłą wodą z mydłem. Po całkowitym wyschnięciu, powinniśmy zabezpieczyć stelaż środkiem antykorozyjnym. W zależności od możliwości możemy:

  • osłonić huśtawkę pokrowcem
  • przenieść ją w miejsce osłonięte od wiatru i deszczu
  • schować ją w garażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *