Czym się kierować w wyborze kafelek do łazienki?

Czym się kierować w wyborze kafelek do łazienki?

Do wystroju łazienki zawsze przywiązujemy dużą wagę. Jej urządzenie pozornie nie jest niczym trudnym, bo płytki do łazienki sprzedawane są w rozmaitych kolorach, formatach i wzorach. Niezależnie od tego, w jakim stylu mają być przyszłe łazienki, w sklepie na pewno znajdzie się coś odpowiedniego do jej urządzenia. Ten ogromny wybór ma jednak i swoją wadę, bo nie każdy ma gotową koncepcję odnośnie wyglądu swojej łazienki.

Kafelki to ważny element aranżacji, ale nie jedyny. W przypadku kafelków dekoracyjnych należy jeszcze uwzględnić stylistykę pozostałych sprzętów. Jeśli więc przykładowo decydujemy się na łazienkę nowoczesną, najlepsze będą abstrakcyjne wzory geometryczne. Z kolei przy łazienkach tradycyjnych wybiera się kafelki w spokojnych kolorach, ozdobione florystycznymi motywami dekoracyjnymi.

Płytki do łazienki w zdecydowanym kolorze determinują dobór pozostałych dodatków. Mocne kolory łączy się z prostymi formami i akcesoriami w neutralnym odcieniu, na przykład bieli albo beżu. Jeśli w łazience montuje się bardziej wyszukaną armaturę, kafelki powinny być pozbawione ozdób i najlepiej w spokojnym kolorze, który będzie stanowił tło. Ci, którzy nie mają konkretnego pomysłu na aranżację łazienki, mogą zdecydować się na pastelowy odcień, do którego będą kompletować bardziej wyraziste dodatki.

Zwykle w aranżacji łazienki decyduje się na uwypuklenie tylko jednego elementu wyposażenia. Jeżeli będzie to terakota, najbezpieczniejszym dodatkiem będą maksymalnie proste formy sanitariatów i skromne dodatki. Kafelki można urozmaicić dekoracyjnym pasem biegnącym przez całe pomieszczenie, ciekawą dekoracją łazienki będzie też wielobarwna posadzka ułożona z mozaiki.

Płytki do łazienki potrafią ożywić nawet bardzo ciasne i nieprzytulne miejsce, jeśli tylko umiejętnie się je dobierze. Na początek należy tylko zdecydować, czy łazienka ma być ciemna, jasna, jednokolorowa czy może wielobarwna. Istotne jest też to, czy łazienka ma nam dodawać energii czy też jest to miejsce, w którym wolimy się relaksować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *