Ocieplenie poddasza

Ocieplenie poddasza

W dzisiejszych czasach ceny energii elektrycznej i ogrzewania potrafią zwalić z nóg. Dzieje się tak zarówno w przypadku właścicieli restauracji i sieci handlowych, jak i osób sprawujących nadzór nad budynkami mieszkalnymi czy posiadających własne domy.

Aby zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie nie zamarznąć w zimowych miesiącach, poszukujemy zatem sposobów na dodatkowe ocieplanie budynków. Jednym z nich jest ocieplenie poddasza pianką. Czym wyróżnia się ta metoda i kiedy warto ją zastosować?

Ocieplenie poddasza pianką – sposób na przetrwanie zimy

Im bardziej zabezpieczymy nasz budynek przed szkodliwym działaniem niskich temperatur, tym lepiej. Osiągniemy tym samym nie tylko wysoką jakość budowy i trwałość materiałów, ale także ochronimy samych siebie przed zimnem. Istnieje wiele dodatkowych zabezpieczeń, które możemy zastosować w celu osiągnięcia termoizolacji budynku. Część z nich można wprowadzić zarówno na etapie budowy, jak i w trakcie remontu. Biorąc pod uwagę dostępne techniki i materiały, uważa się, że najlepszą metodą jest w tej chwili ocieplenie poddasza pianką poliuretanową otwarto-komórkową. Warto powierzyć to zadanie specjalistom.

Firma Termopian gwarantuje swoim klientom wysoką jakość wykonania usługi ocieplenia poddasza. Do natrysku wykorzystywany jest własny materiał: TermoPiana OK, czyli piana wykonana na bazie poliuretanowej otwarto-komórkowej. To sprawdzone rozwiązanie, zapewniające komfort cieplny użytkownikom budynku. Ocieplenie poddasza pianką TermoPiana OK to także gwarancja szybkiej realizacji usługi. Produkt wyróżnia się też wysoką przyczepnością do podłoża. Natomiast tzw. współczynnik izolacyjności termicznej wynosi w jego przypadku 0,038W/mk. Wskaźnik ten pozwala na wykazanie wielkości przepływu energii cieplnej na określonej powierzchni i jest jednym z kluczowych parametrów, uwzględnianych w trakcie budowy. Trwałość produktu TermoPiana OK szacowana jest na minimum 15 lat.

Ocieplenie poddasza pianką – korzyści

Ocieplenie poddasza pianką można zastosować przy użyciu metody natryskowej. Oznacza to, że podczas budowy unikniemy przenoszenia dodatkowych, problematycznych materiałów. Sama pianka przybierze pożądany kształt i grubość dopiero po nałożeniu jej na wybraną powierzchnię, dzięki czemu produkt dokładnie wypełni wszelkie szczeliny.

Jeśli interesują cię pozostałe cechy piany poliuretanowej otwarto-komórkowej, skontaktuj się z doradcami z firmy Termopian. Fachowcy nie tylko zaprezentują ci swój produkt, ale także odpowiedzą na wszystkie twoje pytania. Ponadto, pomogą ci oszacować koszty wykonania usługi w twoim budynku. Firma realizuje zlecenia przede wszystkim na obszarze województwa małopolskiego i śląskiego, jednak jej przedstawiciele zachęcają do kontaktu klientów z całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *