Jak urządzić kącik na rośliny w małym mieszkaniu

Jak urządzić kącik na rośliny w małym mieszkaniu

Miłośnicy roślin doniczkowych prędzej czy później muszą zmierzyć się z problemem braku przestrzeni na nowe rośliny. Odpowiedzią na ten problem może okazać się lepsza organizacja przestrzeni oraz dobór roślin, którym odpowiadać będą inne warunki, niż jasny kąt blisko okna. Można skusić się na rozwiązania, takie jak rośliny na balkon, rośliny do łazienki bądź rośliny do cienia.

Rośliny na balkon

Rośliny na balkon muszą być dopasowane do naszego klimatu, zwłaszcza jeśli chodzi o zimę. Większość roślin, które trzymamy w domach umarłoby po wystawieniu na zewnątrz. Rośliny ozdobne, które można bez obaw wystawić na balkon, to między innymi bluszcze, ozdobne krzewy iglaste i liściaste, niektóre ozdobne byliny, krzewinki i wiele innych. Można je znaleźć przykładowo w roślinnych działach różnych sklepów, takich jak Ikea rośliny oraz Obi rośliny. Co więcej, taka okazja jak Ikea rośliny promocja zdarza się regularnie, dlatego warto śledzić ofertę promocyjną tego i innych sklepów, które oferują rośliny ozdobne i rośliny doniczkowe. Promocja rośliny doniczkowe może również znaleźć się w gazetce promocyjnej Biedronki oraz aktualnej gazetce Carrefour. Rośliny na balkon to świetne rozwiązanie, jeśli w mieszkaniu naprawdę nie ma już miejsca na inne rośliny, bądź nie chcemy tego miejsca im przeznaczać. Jeśli chcemy  zminimalizować koszty rośliny można poustawiać na drewnianych skrzynkach, by  zmieścić ich jeszcze więcej.

Rośliny do łazienki

Łazienka nie jest pierwszym miejscem, które przychodzi do głowy, kiedy myślimy o hodowaniu roślin. Jeśli w łazience jest chociaż odrobinę światła słonecznego, to również w niej można utrzymać przy życiu rośliny ozdobne. Rośliny do łazienki znaleźć można w ofertach sklepów, takich jak Ikea rośliny promocja oraz Obi rośliny. Rośliny do łazienki muszą lubić wysoką wilgotność powietrza i dobrze znosić brak światła dziennego. W jasnej łazience można postawić praktycznie każdą roślinę, jednak w przypadku braku okna sprawdzi się praktycznie każda odmiana bluszczu, sansewieria, zamiokulkas, paproć, zielistka, skrzydłokwiat oraz bambus. Ikea rośliny promocja i promocja rośliny doniczkowe można znaleźć w gazetce promocyjnej Biedronki i aktualnej gazetce Carrefour. Obi rośliny i promocja rośliny doniczkowe są okazjami, których lepiej nie przegapić.

Rośliny do cienia

Rośłiny do cienia pozwalą na większą dowolność w umieszczaniu ich w mieszkaniu. Aranżacja przytulnej przestrzeni jest znacznie łatwiejsza, kiedy można posługiwać się roślinami. Nadają one nagłej przytulności i głębi pomieszczeniu. Rośliny do cienia odpowiadają tym, które poradzą sobie w łazience. Można jednak wybrać wiele więcej roślin, gdyż nawet w ciemnym kącie salonu znajduje się zdecydowanie więcej światła, niż w łazience. Aranżacja przytulnej przestrzeni jest znacznie łatwiejsza, kiedy ma się do dyspozycji podwieszane doniczki. Można zawiesić je na karniszu, wiszącej szafce, albo bezpośrednio z sufitu. Nie zajmują one wiele miejsca, a sprawiają, że można skupić w pomieszczeniu wiele roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *