Domowa stacja ładowania samochodów, czyli opcja dla wygodnych

Domowa stacja ładowania samochodów, czyli opcja dla wygodnych

Samochody elektryczne to bez wątpienia nasza przyszłość. Już teraz po drogach jeździ coraz więcej aut osobowych, a nawet autobusów napędzanych prądem. Tego typu pojazdy uważane są za ekologiczne z różnych względów. Oprócz tego, że nie emitują spalin, ich ogromną zaletą jest również to, że są niesamowicie ciche. Kolejnym argumentem przemawiającym na ich korzyść jest również to, że niemal każdy może posiadać własną stację ładowania samochodów, co jest niezwykle wygodne.

Sposoby ładowania samochodów elektrycznych

Jak dotąd najpopularniejszym sposobem ładowania samochodów elektrycznych było korzystanie z publicznych stacji ładowania AC, alternatywą było zaś zwykłe gniazdko elektryczne, które pozwala ładować pojazd domowym prądem przemiennym o mocy 2,3 – 3,7 kW. Na szczęście z czasem pojawiają się różne alternatywy, które znacznie przyśpieszają proces ładowania akumulatora. Popularna staje się domowa stacja ładowania samochodów, którą znajdziesz w ofercie sigmapolska.pl, znana również pod nazwą Wallbox. Urządzenie działa na zasadzie prywatnej „stacji paliw”, w której rolę paliwa pełni prąd o mocy do 22 kW. Ładowarki Wallbox do ładowania pojazdów wykorzystują prąd zmienny AC. Czwartą opcją ładowania samochodów elektrycznych są stacje szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, które dysponują prądem stałym o mocy do 150 kW. Jest to najszybsza z metod ładowania pojazdów na prąd.

Zalety domowej stacji ładowania samochodów

Nie da się ukryć, że konieczność długotrwałego ładowania samochodu przy użyciu publicznej stacji ładowania AC może być zniechęcająca, tym bardziej że energia elektryczna zgromadzona w akumulatorze pozwala na przejechanie mniejszej ilości kilometrów niż np. pełen bak benzyny. Aby ułatwić życie posiadaczom tzw. elektryków, wymyślono więc domowe stacje ładowania, które działają znacznie szybciej niż podłączenie samochodu do zwykłego gniazdka elektrycznego. Trzeba zwrócić uwagę również na to, że jest to znacznie tańsza opcja, gdyż korzystając z zewnętrznej stacji, zapłacimy o wiele więcej za pobrany prąd. Domowa stacja ładowania jest więc wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem, do którego zawsze mamy dostęp.

Zasady użytkowania domowej stacji ładowania Wallbox

Domową stację ładowania Wallbox można zamontować na ścianie w garażu, jest to łatwe w obsłudze i bardzo wygodne w użytkowaniu rozwiązanie. Tego typu urządzenie wyposażone jest w wytrzymałą i szczelną obudowę, która automatycznie wykrywa wszelkie nieprawidłowości oraz czytelny wyświetlacz, na którym pojawiają się informacje na temat parametrów ładowania. Dzięki niewielkim rozmiarom istnieje możliwość zainstalowania Wallboxa także w takich miejscach, jak słupki znajdujące się obok miejsc parkingowych.

Decydując się na zakup domowej stacji ładowania samochodów elektrycznych, należy zweryfikować możliwości instalacji elektrycznej w budynku. Sam montaż urządzenia powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanego elektryka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *