Bezramowa zabudowa balkonu – poznaj jej zalety 

Bezramowa zabudowa balkonu – poznaj jej zalety 

Zabudowa balkonu to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno mieszkańcy bloków, jak i domów. Szklana zabudowa pozwala na skuteczną izolację balkonu, zarówno od hałasów dochodzących z zewnątrz, jak i termiczną. Dzięki temu możesz zyskać dodatkową przestrzeń mieszkalną, z której będziesz mógł korzystać cały rok. Jaki rodzaj zabudowy balkonowej wybrać? Poznaj zalety bezramowej zabudowy balkonu i zobacz, dlaczego warto się na nią zdecydować. 

Jakie są zalety bezramowej zabudowy balkonu? 

Zastanawiasz się nad zabudową balkonu? Postaw na system bezramowy. Ten sposób zabudowy jest jednym z najczęściej wybieranych. Dlaczego? Przede wszystkim wyróżnia go atrakcyjna cena. Ale to niejedyna zaleta. Systemy zabudowy bezramowej opierają się na zastosowaniu tafli szkła hartowanego. Co ważne, nie ma w nich żadnych profili pionowych, ani ram, jak sama nazwa wskazuje. Poszczególne elementy konstrukcji są od siebie niezależne. Ponadto szkło hartowane wyróżnia się trwałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Taka zabudowa balkonu jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Co ważne, nawet w przypadku stłuczenia nie stanowi zagrożenia dla przechodniów. Szkło rozpada się na drobniutkie i nieostre kawałki. 

Bezramowa zabudowa balkonu wyróżnia się także estetyką. Przy odpowiednio dobranym ułożeniu tafli szkła zabudowa wygląda jednolicie, a złączenia są niewidoczne. Jednocześnie zabudowę bezramową można otwierać, dzięki czemu utrzymanie jej w czystości jest niezwykle proste. 

Dlaczego warto zdecydować się na bezramową zabudowę balkonu? 

Bezramowa zabudowa balkonu to rozwiązanie zarówno do bloku, jak i domu jednorodzinnego. Taki system jest funkcjonalny i zapewnia komfortowe korzystanie z balkonu. Dzięki takiej zabudowie możesz zniwelować hałasy dochodzące z ulicy, a także stworzyć dodatkową przestrzeń mieszkalną. Szkło hartowane stanowi świetną izolację zarówno akustyczną, jak i termiczną. Dodatkową szczelność okien stanowią uszczelki z tworzywa sztucznego. Ponadto zabudowa bezramowa nadaje się do zamontowania na balkonach zaokrąglonych. Szklane panele bez kłopotu przejeżdżają po łukach oraz narożach. Jeśli więc szukasz sposobu na izolację balkonu, to dobrym rozwiązaniem jest zabudowa bezramowa. 

O czym pamiętać, przy bezramowej zabudowie balkonu? 

Kluczową kwestią jest to, czy do zabudowania balkonu niezbędna jest zgoda. Jeśli chcemy postawić bezramową zabudowę balkonu w domu jednorodzinnym, to zgoda nie jest wymagana. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku bloku. Każda ingerencja w elewację budynku musi być zatwierdzona. Zanim więc przystąpisz do zabudowy balkonu, to konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Jednak zazwyczaj nie jest ona trudna do uzyskania. Szczególnie że bezramowa zabudowa balkonu jest estetyczna i nie ingeruje w struktury budynku. Takie rozwiązanie pozwoli Ci na wyciszenie mieszkania  oraz izolację termiczną. Na takim balkonie możesz także stworzyć, tak teraz popularny, zimowy ogród. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *