Projekty domów na wąską działkę: Mały rozmiar, duży styl.

Projekty domów na wąską działkę: Mały rozmiar, duży styl.

Wraz ze wzrostem popularności mniejszych domów, mieszkanie w jednym z nich nie oznacza, że musisz rezygnować z większości luksusów.

Inteligentne korzystanie oraz wykonanie projektu domu na niewielką działkę może nadal zapewnić Ci wspaniałe korzyści, a jednocześnie pomóc zaoszczędzić w dłuższej perspektywie czasu.

Oto kilka wskazówek, jeśli planujesz mały rozmiar połączyć z dużym stylem:

Projekt domu na wąską działkę zadziała na Twoją korzyść, jeśli stworzysz iluzję przestrzeni. Wykorzystanie dostępnej przestrzeni i inteligentne wykorzystanie pomieszczeń mieszkalnych oraz zmniejszenie dodatkowych ścian i korytarzy, a także rozmieszczenie mebli znacznie otworzy Twój dom, co spowoduje zwiększenie jego powierzchni.

Neutralne kolory

Malując ściany swojego domu neutralnymi kolorami, zwiększysz przestrzeń swoich niewielkich wnętrz, ponieważ światło z łatwością odbije i stworzy iluzję przestrzeni. Używanie intensywnych i chaotycznych kolorów będzie miało skutek wręcz odwrotny, bardziej zawęzi postrzeganie przestrzeni wokół Ciebie, a sprzeczne kolory będą psuć ogólne wrażenie i dezorientować.

Buduj w górę nie na boki

Jeśli decydujesz się na budowę na mniejszym parceli i potrzebujesz więcej pokoi lub przestrzeni, aby odpowiednio pomieścić swoją rodzinę, rozważ rozbudowę z dodatkowym piętrem. Kolejnym pomysłem podczas planowania projektu domu na niewielką działkę jest zastosowanie wysokich sufitów oraz okien od podłogi do sufitu. Te dodatki nie zajmą dodatkowej przestrzeni w domu i będą fantastycznym sposobem na zwiększenie poczucia naturalnego światła i przestrzeni, dzięki czemu Twój dom będzie wyglądał na większy niż jest.

Uniwersalne przestrzenie mieszkalne

Kolejną wskazówką, jak zmaksymalizować przestrzeń życiową w małym domu, jest sprawienie, aby Twoje pomieszczenia były opracowane tak, aby nie tylko mieć jedno zastosowanie, ale być przygotowane na wiele sposobów użytkowania w zależności od sytuacji.

Na przykład, zamiast mieć zarówno część dzienną, jak i pokój gościnny, można połączyć jedną przestrzeń, która spełni ten cel. Jeśli chcesz mieć przestrzeń do nauki, ale nie masz dodatkowego miejsca, znalezienie zamykanego pomieszczenia na co dzień pełniącego inną funkcję może również zapewnić prywatność i ciszę, gdy zajdzie taka potrzeba.

Ogrody wertykalne – zielone ściany

Posiadanie własnego miejsca na świeżym powietrzu jest niezbędne, zwłaszcza latem, kiedy zabawa i przebywanie na świeżym powietrzu jest w pełnym rozkwicie! Jeśli nie chcesz oszczędzać na pięknej, bujnej zieleni dobrze urządzonego podwórka, ale brakuje Ci miejsca, nie bój się – wertykalny ogród zapewni roślinność, której potrzebujesz. Upewnij się, że sprawdzisz albo zasięgniesz porady u fachowca, aby odróżnić, które rośliny najlepiej będą się rozwijać w tym środowisku, zapewni, że pozostaną zdrowe i żywe!

Maksymalizuj przestrzeń życiową, gdzie to możliwe

Bałagan jest Twoim największym wrogiem, gdy mieszkasz w mniejszym domu, więc posiadanie miejsca na twoje przedmioty, gdzie możesz je poukładać i przechowywać zdziała cuda. Istnieje wiele sposobów na strategiczne planowanie i budowanie pomieszczeń do przechowywania Twoich posiadanych rzeczy, bez konieczności zajmowania cennej przestrzeni. Przykładami takiego planowania są garderoby, wbudowane półki, zabudowane przestrzenie za pomocą luster lub drzwi przesuwnych, a także używanie szuflad pod łóżkami, w meblach, a nawet szuflad ukrytych w schodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *