Poznaj zalety tynków maszynowych i sprawdź co musisz o nich wiedzieć!

Poznaj zalety tynków maszynowych i sprawdź co musisz o nich wiedzieć!

Myślisz o szybkim i efektywnym wykończeniu wnętrza nowo wybudowanego domu? Powinieneś wobec tego wiedzieć o kilku podstawowych sprawach. Jakie tynki sprawdzą się najlepiej: tradycyjne, a może maszynowe? Czym się wyróżniają, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę oraz jakie czynności należy wykonać, aby nowy dom był przyjemnym i komfortowym miejscem, w którym rzadkością są kłopotliwe i kosztowne usterki?

Tynki maszynowe – szybkie, precyzyjne i czyste

Tynk maszynowy nakłada się szybciej niż ten zwykły. Praca może nabrać tempa nawet cztery razy bardziej! Ponadto:
do jego przygotowania nie potrzeba miejsca na betoniarkę
nie musisz szukać wolnego miejsca na składowanie piasku lub wapna
Użycie tego nowoczesnego tynku, sprawia, że praca trwa krócej i nie powoduje aż takiego bałaganu! To bardzo ważne – przecież Ty chciałbyś zamieszkać w nowym domu jak najprędzej! Zanim położysz tynk maszynowy, wiedz, że od momentu zamknięcia stanu surowego nowego domu musi minąć mniej więcej od dwóch do czterech miesięcy tak, aby zakładanie instalacji i nakładanie tynków wiązało się z bezpieczeństwem użytkowania. Jeżeli pospieszysz się czynnościami wewnątrz domu, zbyt duża wilgoć murów nie zapewni odpowiednich warunków do prac, a co za tym idzie będą one nieskuteczne.

POLECAMY: tynki maszynowe Kraków – Firma Budowlana LITBUD

Budowa domów w Krakowie a może w Warszawie? – Co trzeba wiedzieć

Bez względu na to, gdzie budujesz swój dom, wiedz, że poszczególne etapy prac mają kolosalne znaczenie!. Nawet jeżeli nie robisz wszystkiego samodzielnie, ale wynajmujesz fachowców, musisz mieć świadomość tego, jakie prace powinny być zrobione krok po kroku.

 

Komfort mieszkańców zależy w dużej mierze od tego, czy czynności zostały wykonane po kolei:
-Po dwóch, trzech, czterech miesiącach od zamknięcia stanu surowego trzeba poprowadzić instalację: wodno-kanalizacyjną, elektryczną, przystosować różnego rodzaju podłączenia do kaloryferów.
-Drugim etapem jest staranne oczyszczenie powierzchni w miejscu, w którym będziemy nakładać tynki. Trzeba tutaj położyć szczególny nacisk na to, że tynki maszynowe nakładamy na czyste, równe i suche powierzchnie.
-Gdy już oczyściłeś ściany oraz sufit musisz je solidnie zagruntować środkiem gruntującym.
-Następnie zabezpiecz otwory okienne dyktą, pilśnią lub folią. UWAGA:drewnianych okien nigdy nie wstawiamy przed nałożeniem tynku – utrudnia to wysychanie. Producenci okien drewnianych nie zawsze chcą też uznawać reklamację kiedy okna drewniane są wstawione przed położeniem tynków.
-Wylewki betonowe możesz zrobić przed tynkowaniem ścian i sufitów lub po ich otynkowaniu.
-Ogrzewanie podłogowe, a dokładniej podłączenia do ogrzewania możesz wykonać na sam koniec, wtedy, gdy tynki będą już wyschnięte.
-Ostatnim etapem jest: tapetowanie, malowanie ścian, układanie kafelków oraz wszelkich dekoracyjnych paneli.

Tynk maszynowy gipsowy charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie i jest ognioodporny. Bez problemu można wbijać w niego gwoździe lub innego typu dekoracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *