Kiedy jest najlepszy czas na picie kawy?

Kiedy jest najlepszy czas na picie kawy?

Picie kawy w umiarkowanych ilościach ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Poranna kawa daje nam zastrzyk energii na cały poranek, dzięki czemu jesteśmy w stanie efektywniej pracować. Oprócz tego regularne picie kawy wpływa na utrzymanie naszej koncentracji i zmniejszenie senności. O zdrowotnych właściwościach kawy można zatem rozpisywać się do woli.

Dzień bez porannej kawy jest dniem straconym

Picie kawy w domu stanowi dla nas pewnego rodzaju poranny rytuał, dzięki któremu możemy przygotować się na nadchodzący dzień. Kofeina zawarta w tym napoju pobudza nasz umysł do pracy, dzięki czemu nie odczuwamy zmęczenia. Aby jednak móc rozkoszować się smakiem idealniej kawy, musimy posiadać ekspres do kawy. Takie urządzenie jest coraz częściej obowiązkowym wyposażeniem każdej kuchni. I nic w tym dziwnego, skoro bez porannej kawy funkcjonuje się dużo gorzej.

Ekspres do kawy pozwala nam na przygotowanie tego smacznego napoju na wiele różnych sposobów. Dzięki temu urządzeniu możemy cieszyć się wyśmienitym smakiem doskonałego cappuccino, flat white, małej czarnej oraz innych popularnych kaw. Aby móc cieszyć się intensywniejszym smakiem należy zakupić wyselekcjonowane ziarna kawy, które wpłyną na jej lepszy aromat.

Przygotowanie doskonałej, aromatycznej kawy może stanowić dla niektórych z nas wyzwanie. Problem z tym nie powinni mieć jednak szczęśliwi posiadacze ekspresu do kawy. Największą zaletą takiego urządzenia jest wyjątkowo prosta obsługa. Nie musimy być mistrzami baristów, aby móc zaparzyć nawet najbardziej skomplikowaną kawę. Wystarczy nam profesjonalny sprzęt, jakim jest ekspres do kawy, aby udoskonalić swój dzień.

Jeśli nadal zastanawiacie się nad kupnem ekspresu ciśnieniowego, warto się skusić, ponieważ jest to zakup, z którego będziemy korzystać my oraz nasi goście. Dzięki temu chwile spędzone z najbliższymi i przyjaciółmi staną się wyjątkowe.

Kiedy najlepiej jest pić kawę?

Wiele osób twierdzi, że najlepszym czasem na picie kawy jest poranna godzina. Kawę najlepiej pije się jednak między godziną 9:00, a 12:00. Przed tą godziną nasz organizm produkuje kortyzol, czyli hormon stresu, który zmniejsza działanie kofeiny. Pijąc mocną kawę przed 9:00 możemy nie odczuwać pozytywnego działania kawy. Jeżeli jednak chodzi o popołudniową kawę – to najlepiej jest ją pić między godziną 13:00, a 17:00. Picie jej o dużo późniejszej godzinie będzie wpływało na nasze problemy z zaśnięciem. Badania udowadniają, że picie kawy do 6 godzin przed snem może zakłócać nasz sen. Przez co nasze ciało nie będzie wypoczęte na następny dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *