Jakie mieszkania cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem?

Jakie mieszkania cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem?

O potrzebach mieszkaniowych Polaków wypowiedzieć się mogą zarówno deweloperzy, którzy wiodą dzisiaj prym w branży budowlanej, ale też architekci, którzy sporządzają projekty zarówno samych nieruchomości, jak i ich ostatecznej aranżacji. Jeśli i Ty stoisz przed wyborem własnego „M”, sprawdź, jakie przestrzenie do komfortowego życia cieszą się teraz największym zainteresowaniem.

Co mówią deweloperzy?

Polacy mają coraz więcej pieniędzy i wreszcie stać ich na mieszkania, które są odzwierciedleniem ich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Nie nabywają już nieruchomości, które są w zasięgu ich portfela, ale decydują się na takie, w których będą wiedli rzeczywiście wygodne życie.

Nadal największą popularnością cieszą się nieruchomości o metrażu około 50-60 metrów kwadratowych. Są to najczęściej mieszkania 2-3 pokojowe.

Wyraźny trend zmienił się w kwestii najczęściej wybieranych kondygnacji. O ile jeszcze do niedawna Polacy raczej stronili od mieszkań parterowych, a deweloperzy na najniższych piętrach planowali raczej lokale usługowo-handlowe czy parkingi, tak dzisiaj mieszkania położone najniżej zostały w końcu docenione. Polacy wybierają je ze względu na wygodę – nie trzeba wchodzić po schodach ani czekać na windę, to opcja idealna dla młodych rodzin z małymi dziećmi oraz seniorów. Co więcej, mieszkania na parterze mają najczęściej przynależny ogródek, który daje namiastkę własnego domu z otaczającym terenem zielonym. Warto zaznaczyć, że coraz więcej naszych rodaków kupuje mieszkania na przedmieściach i to nie ze względu na cenę. Po prostu uciekamy od wielkomiejskiego zgiełku i cenimy sobie spokój oraz ciszę. Znacznie poprawiła się też infrastruktura miast, dzięki czemu dojazd z obrzeży miast do pracy zajmuje dokładnie tyle samo czasu, co stanie w korkach w centrum.

Zdaniem architektów

Duży nacisk kładzie się teraz na rozkład mieszkań oraz ich wykończenie. Coraz rzadziej Polacy wybierają mieszkania wykończone „pod klucz”, większym zainteresowaniem cieszą się tez nieruchomości z rynku pierwotnego, które można dowolnie wykańczać. Inwestorzy nie zajmują się też tym samodzielnie. Stać ich na współpracę z projektantem, który uwzględni potrzeby i gust swoich klientów, by stworzyć idealne „gniazdko”. Profesjonalnego architekta znaleźć można dzisiaj bez problemu, wpisując hasło typu „architekt Suwałki”. To on nie tylko zaplanuje całą przestrzeń, ale dopilnuje prac remontowych. Weźmie pod uwagę najnowsze trendy i doradzi, jakie rozwiązania będą optymalnej w danej nieruchomości, uwzględniając indywidualne potrzeby właściciela mieszkania.

Nadal na topie są opcje uniwersalne, klasyczne, modne zawsze. Królują stonowane kolory i funkcjonalne wyposażenie. Atrakcją są za to dodatki, które można w prosty sposób zmieniać. Polacy stawiają też na innowacyjne rozwiązania, zgodne z rozwojem nowoczesnej technologii. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się na przykład tzw. inteligentne domy w zakresie oświetlenia, oszczędności energii, wody czy zachowania największego bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *