Jaki zegar do domu wybrać?

Jaki zegar do domu wybrać?

Chociaż cała ta otaczająca nas elektronika, począwszy od desek rozdzielczych samochodów, poprzez smartfony, tablety, urządzenia grające, notebooki, komputery i wiele, wiele innych urządzeń, wyposażona jest w co najmniej jeden, sprawnie działający i rzetelny zegar, okazuje się, że tęsknimy za klasycznym wyposażeniem domu, jaki tego rodzaju zegar bez wątpienia stanowił. Nic zatem dziwnego, że wielu z nas, projektując wygląd domu lub mieszkania i decydując się na zakup odpowiedniego wyposażenia, myśli w pierwszym rzędzie o tym, na jaki zegar się zdecydować. Rozumiejąc tę naturalną potrzebę konsumentów, jak również pamiętając, że zegar domowy to nie tylko techniczny informator o tym, która aktualnie godzina, ale też piękna ozdoba, świadek upływającego czasu czy dowód na określony stan społeczny domowników, pragniemy przedstawić kilka przemyśleń odnośnie kwestii opisanej w tytule dzisiejszego artykułu, a mianowicie co do tego, jaki zegar do domu warto wybrać?

Myślę, że od razu najlepiej rozstać się z nierozsądną myślą, jakoby w tym zakresie funkcjonował jakiś jeden możliwy do usystematyzowania zbiór reguł. Po pierwsze i najważniejsze, o gustach się nie dyskutuje i nie ma co na siłę narzucać komuś swojego zdania. Po drugie zaś, zegar do domu powinien komponować się z wystrojem (czyli: wewnętrznym designem i przewodnią myślą koncepcyjną) danej przestrzeni, podkreślać jej charakter i w żadnym razie przekornie nie łamać raz przyjętej myśli co do wyglądu domu lub mieszkania. Wiemy, że na rynku roi się od gotowych i co by nie mówić, atrakcyjnych cenowo ofert zegarów tak zbudowanych w myśli klasycznej wizji czasomierza, jak również takich nawiązujących do świata cyfrowego. W klasycznie urządzonych przestrzeniach odnajdą się raczej te pierwsze. Z kolei zaś w przestrzeniach nowoczesnych, nierzadko na przykład w nowoczesnym budownictwie deweloperskim, lepiej będzie zlokalizować zegar nawiązujący do ery cyfrowej. Musimy tu pamiętać, że często, odwiedzając nasz dom po raz pierwszy, uwaga gości szybko skoncentruje się na pozornych detalach, a to właśnie do nich zaliczymy wiszący na ścianie lub racjonalnie zainstalowany zegar.

Jaki zegar do domu wybrać

Odchodząc od tych przemyśleń skupionych głównie wobec kwestii designu, czy też inaczej, dostosowania wyboru zegara do stylu domu, warto również zwrócić uwagę na fakt, iż na swój sposób zegary można analizować na podobnych zasadach jak innego rodzaju dekoracje do domu. Tym samym, dokonując konkretnego wyboru, przy zakupie warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zegar w większym stopniu stanowić będzie element czysto dekoracyjny, czy raczej zamierzamy z niego korzystać nie tylko do ozdoby mieszkania, ale również do precyzyjnego pomiaru upływu czasu. To drugie ma szalenie istotne znaczenie przy zegarach kuchennych, które z daleko idącą precyzją powinny informować nas o upływie czasu i nie powinniśmy w ich zakresie iść na kompromis pomiędzy użytecznością, a czytelnością. Wszelkie fikuśne propozycje typu zegar z „porozsypywanymi” cyframi powinny raczej stanowić ozdobę domu, a nie widnieć w kuchni, gdzie przecież potrzebujemy czasomierza z prawdziwego zdarzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *