Jak wyglądają inwestycje deweloperskie w 2022 roku?

Jak wyglądają inwestycje deweloperskie w 2022 roku?

Gospodarka idzie naprzód i oferuje coraz to nowocześniejsze rozwiązania. W każdym z nich spotykamy się z obowiązującymi trendami, które wynikają z oczekiwań klientów i kierunku rozwoju. Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości pod koniec 2022 roku to przeczytaj poniższy artykuł do końca.

Jakie udogodnienia w inwestycjach oferują deweloperzy?

Wraz z rozwojem społeczeństwa zmieniają się priorytety i oczekiwania względem nowego mieszkania. Wiele osób, poza solidnym wykonaniem, ceni sobie także design, użyteczność budynku i udogodnienia dla mieszkańców. Przeglądając dostępne nowe mieszkania w Lublinie, Gdańsku czy Łodzi można wyróżnić kilka aspektów, które pojawiają się w większości nowych inwestycji, jak np.:

  • różnorodność dostępnych lokali – zarówno pod względem metrażu, jak i rozkładu pomieszczeń;
  • zielona przestrzeń dookoła budynku – rozplanowana tak, aby zapewnić odpoczynek, jak i rozrywkę dla mieszkańców;
  • stacje ładowania pojazdów elektrycznych;
  • nowoczesny design – przemyślany, często elegancki wygląd budynku i części wspólnych, z elementami, które ze sobą współgrają;
  • ekologiczne rozwiązania – jak np. miejsca dla rowerów, zielone dachy, oprawy LED;
  • garaże podziemne i komórki lokatorskie – dostępne opcjonalnie.

Nowe inwestycje odpowiadają na potrzeby różnych mieszkańców – zarówno singli, jak i dużych rodzin z dziećmi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w większości budynków każda osoba poszukująca mieszkania znajdzie lokal dla siebie. Przy wyborze własnego kąta ważna jest także lokalizacja. Dzięki różnorodności ofert można znaleźć nowe osiedla zarówno blisko centrum miasta, jak i na obrzeżach, gdzie blisko jest do bardziej zielonych terenów, jak lasy czy duże parki.

Problemy na rynku nieruchomości

Wydawać by się mogło, że deweloperzy nie będą mieli problemu ze sprzedażą mieszkań w swoich inwestycjach. Jednak obecnie nie jest tak kolorowo. Rosnące koszty budowy (m.in. wzrost cen i problem z dostępnością materiałów budowlanych) przyczyniają się do wzrostu cen lokali. Co za tym idzie, mniej osób stać na zakup nowego mieszkania w Lublinie czy innym większym mieście. Nawet w przypadku decyzji o braniu kredytu na własny kąt wiele osób odczuwa strach przed rosnącymi stopami procentowymi i wzrostem kwoty spłacanych rat. A wiadomo, że zakup nowego mieszkania wiąże się także z potrzebą jego wyremontowania i umeblowania.

Liczba firm deweloperskich również wzrosła przez ostatnie lata, przez co projektowane inwestycje muszą być bardziej atrakcyjne, a oferta powinna kusić promocjami, czy dodatkowymi udogodnieniami. Okres pandemii umocnił w wielu osobach przekonanie o posiadaniu własnego domu z ogródkiem, a nie mieszkania w bloku. Trend ten dalej jest widoczny przy podejmowaniu decyzji o własnym “M”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *