Degażowanie włosów jako podstawowa metoda cięcia uzupełniającego

Degażowanie włosów jako podstawowa metoda cięcia uzupełniającego

Zabiegi fryzjerskie znacznie wpływają na wygląd i stylizację każdego człowieka. Mogą one również poprawiać samopoczucie i postrzeganie samego siebie. Wiele z nich związanych jest z całkowitą zmianą długości włosów, inne polegają na koloryzacji, jeszcze inne na pielęgnacji czy szczególnym ułożeniu fryzury. Jakie metody wykorzystywane są we fryzjerstwie? Czym one się charakteryzują?

Metody cięcia i zmiany długości i objętości włosów

Nowoczesne i innowacyjne techniki cięcia i modelowania włosów, dają coraz większe możliwości i zwiększają efektywność działań fryzjerskich. Do najczęściej stosowanych metod można zaliczyć:

  • techniki podstawowe – cieniowanie, palcowanie – pozawalają nadać profesjonalnego i podstawowego konturu i wyglądu fryzurze,
  • techniki uzupełniające – degażowanie, efilowanie, teksturowanie, itp. – wpływają na zmianę objętości włosów, podkreślanie linii cięcia.

Jak wykorzystywać i stosować techniki uzupełniające?

Jedną z najbardziej powszechnych metod uzupełniających, stosowanych do zmiany objętości włosów i nadawaniu odpowiedniego kształtu fryzurze jest degażowanie włosów. Na czym ono polega i kiedy stosować tę technikę?

Degażowanie to popularna i często stosowana technika, dzięki której możliwe jest przerzedzenie włosów w sposób profesjonalny i skuteczny. Sposób ten można wykonywać zarówno na włosach suchych, jak i mokrych i zwilżonych. Cięcie powinno wykonywać się na jednym poziomie włosów – jednakowej długości. Działania te są czynnościami dodatkowymi, wykonywanymi po podstawowym cięciu.

Degażowanie stosowane jest u osób, które posiadają gęstą fryzurę, dużą objętość włosów oraz chcą uporządkować i złagodzić swoją fryzurę. Zazwyczaj stosowane na włosach grubych i mocnych, które wizualnie poszerzają objętość i kształt fryzury.

Do wykonania cięcia potrzebne są odpowiednie nożyczki i podstawowe umiejętności fryzjerskie. Sam zabieg nie jest skomplikowany, jednakże raz wykonany trwale zmienia strukturę włosa, aż do momentu jego odrośnięcia. Narzędzia stosowane przy tej technice są odpowiednio profilowane i przygotowane do strzyżenia. Dzięki odpowiednim ruchom możliwe jest zmniejszenie objętości włosów nawet o 50 %. Technika ta skutecznie również podkreśla charakter fryzury i jej kontur.

Pielęgnacja włosów

Po zabiegu cięcia i zastosowaniu technik uzupełniających należy odpowiednio zadbać o strukturę włosa. W tym celu wykorzystywane są różnego rodzaju środki i preparaty na wzmocnienie włosów, ich połysk czy świeżość. Nakładanie masek, odzywek czy olejów znacznie ułatwi proces pielęgnacji i sprawi, że fryzura stanie się piękna i wyjątkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *