Czym różnią się koszule ślubne dla pana młodego i jego gości?

Czym różnią się koszule ślubne dla pana młodego i jego gości?

Wybór stroju weselnego jest bardzo ważny, niezależnie od tego, czy jesteśmy organizatorami uroczystości czy gośćmi młodej pary. Chcemy dobrze się czuć, świetnie wyglądać i nie popełnić żadnego faux pas. Nie zawsze jest to jednak prosta sprawa. Trendy modowe dynamicznie się zmieniają, podobnie jak okoliczności, w których odbywają się wesela. Na temat sukienek wybieranych przez kobiety powiedziano już sporo. Dlatego dziś sprawdzimy, jakie koszule ślubne powinni wybrać mężczyźni – nie tylko pan młody, ale także jego przyjaciele.

Koszule ślubne dla przyszłego męża

Zgodnie z tradycją, koszula ślubna pana młodego powinna być biała. Raczej nie ma tutaj miejsca na odstępstwa i awangardę, chyba że ślub i wesele odbywają się w zupełnie odmiennych, dalekich od tradycji warunkach. Państwo młodzi często dokonują wspólnych zakupów, aby mieć pewność, że ich kreacje będą współgrały ze sobą pod kątem odcieni i fasonu. Najbardziej popularne są eleganckie koszule ślubne na spinki. Natomiast przełamującym całą kreację dodatkiem jest najczęściej ozdobna mucha.

Koszule ślubne dla świadka i pozostałych gości

Gości weselnych obowiązuje większa swoboda w wyborze stroju, chyba że dostaną oni szczegółowe wytyczne w zaproszeniach. Zdarza się to najczęściej w przypadku małych, awangardowych wesel, które odbywają się w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Pomijając wyjątki, przyjaciół pana młodego również obowiązują pewne zasady. Przede wszystkim, koszule ślubne powinny zawsze mieć odpowiedniej długości rękawy. Nie chodzi tylko o ich właściwe dopasowanie do wzrostu mężczyzny i długości jego ramion – przede wszystkim pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie wybierać koszuli na krótki rękaw. Jest to bowiem bardzo nieeleganckie rozwiązanie. Jeśli chcesz zaszaleć ze strojem, kolorowe i wzorzyste koszule lepiej zostaw na poprawiny lub wykorzystaj jedną z nich podczas wieczoru kawalerskiego. W samym kościele lub urzędzie najlepiej sprawdzi się klasyka. Wśród męskich wyborów przeważa biel, dopuszczalny jest jednak także kolor kremowy lub delikatny błękit.

W związku z tym, że koszule ślubne to konieczny element stroju na ten dzień, warto zadbać o to, aby były wygodne i przewiewne. W ich składzie szukajmy bawełny i elastanu. Dokładnie takie koszule ślubne znajdziesz w sklepie internetowym Modini. Swój wybór możesz urozmaicić o eleganckie spodnie, buty wizytowe, muchę i inne dodatki. Z pomocą naszych stylistów problemu nie będzie stanowił nawet zakup całego garnituru lub smokingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *