Czy domowe sposoby na pluskwy w domu są skuteczne? Zobacz, jak usunąć nieproszonych lokatorów!

Czy domowe sposoby na pluskwy w domu są skuteczne? Zobacz, jak usunąć nieproszonych lokatorów!

Niektórym osobom wydaje się, że pluskwy pojawiają się jedynie w zaniedbanych mieszkaniach. Oczywiście nie jest to prawda – bywają one niemile widzianymi gośćmi również w najczystszych domach. Są to owady, które znacząco potrafią uprzykrzyć życie, więc gdy dostrzeżesz ich obecność, jak najszybciej zacznij działać.

Jakie są domowe sposoby na pozbycie się pluskiew?

Jak pozbyć się pluskiew? Domowe sposoby na to są bardzo różne. Zanim przedstawimy najlepsze metody na usunięcie niechcianych gości, wiedz, że pluskwy nie biorą się z brudu i niewystarczającej higieny. Co powinieneś zrobić, gdy dostrzeżesz je u siebie w domu?

Na początku możesz wypróbować domowe sposoby na pluskwy, ale od razu zaznaczamy, że niezbyt często umożliwiają one skuteczne pozbycie się problemu. Gdy podejrzewasz, że są one w Twoim mieszkaniu, zlokalizuj ich gniazda. Gdzie najczęściej się znajdują? W materacach, listwach przyściennych, w szafach, za tapetami, czy nawet w gniazdkach.

Co dalej? Po zlokalizowaniu gniazda pluskiew wypierz pościel w minimum 60 stopniach. To ważne, ponieważ pluskwy i ich jaja mogą zginąć tylko w wyższej temperaturze. Niestety, tym sposobem unieszkodliwisz jedynie część z nich. Gdy pluskwy zaatakowały również materac, zabezpiecz go folią i wyrzuć. To zdecydowanie najbezpieczniejsza opcja, ale jeśli koniecznie chcesz go zachować, dokładnie odkurz i wyczyść, używając gorącej pary wodnej.

Nie zapomnij również o dokładnym wyczyszczeniu stelażu, ramy łóżka i innych pobliskich mebli, ponieważ tam również mogą być jaja pluskiew. Czyszczenie powinno wyglądać tak samo jak w przypadku materaca.

Innym sposobem na usunięcie pluskiew są zapachy, które skutecznie odstraszają te insekty. Należą do nich m.in. kurkuma, goździki, mięta i lawenda.

Kiedy zdecydować się na profesjonalne usługi DDD?

Profesjonalne usługi DDD to zawsze dobry wybór, gdy w Twoim domu pojawili się nieproszeni goście. Mimo że domowe sposoby na pluskwy są tańsze, to niestety, mimo że działają, to tylko w krótkiej perspektywie, doraźnie usuwając problem. Jeśli chcesz się go pozbyć raz a dobrze, skontaktuj się z polecaną firmą D3 Hemmerling, która wie, jak skutecznie pozbyć się pluskiew i używa do tego sprawdzonych środków.

W zależności od przypadku fachowcy sięgają po różne metody dezynsekcji: fizyczne lub chemiczne. Używają środków, które utrzymują się na powierzchniach przez dłuższy czas, dlatego aktywnie zmniejszają i niszczą populację. Warto jednak pamiętać, że zaleca się powtórzyć dezynsekcję po kilku lub kilkunastu dniach, aby otrzymać trwały efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *