Błędy przy urządzaniu łazienki — na co uważać?

Błędy przy urządzaniu łazienki — na co uważać?

Urządzanie własnej łazienki to duża radość, jednak podczas tego procesu można popełnić sporo pomyłek. Odpowiednie zaaranżowanie pomieszczenia powinno być po pierwsze funkcjonalne, a po drugie stylowe. Aby osiągnąć taki efekt, należy definitywnie unikać pewnych błędów.

Nieodpowiednie wyposażenie łazienki

W łazience, jeśli już wykonamy pierwsze kroki i przygotujemy pomieszczenie do użytkowania, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jakie sprzęty będą nam potrzebne. Dokładniej, co musi być w łazience sprawdzisz na blogu wnetrzeistyl.pl, gdzie przeczytasz także o urządzaniu innych pomieszczeń. Podstawowe dylematy polegają tutaj głównie na odpowiednim rozmieszczeniu sprzętów, takich jak wanna czy prysznic. Ważne jest ustawienie tych bądź co bądź najważniejszych urządzeń w łazience w miejscu, które będzie bezpieczne. Wychodząc spod prysznica, nie powinniśmy mieć w niedalekiej odległości ostro zakończonych szafek, czy drzwi – istnieje bowiem ryzyko poślizgnięcia się. Dobrze, żeby prysznic ustawiony był przy ścianie, na której zainstalowane jest kilka plastikowych zawieszek. Wannę również powinniśmy zamontować raczej przy ścianie, tak, by podczas kąpieli można było oprzeć o coś głowę.
Co jeszcze musi znaleźć się w łazience? Szafki na ręczniki, lustro, kosze na pranie, a z większych rzeczy pralka i oczywiście toaleta.

Chwilowa moda, czyli styl, który odchodzi do lamusa

Innym poważnym błędem jest urządzenie łazienki w stylu, który w danym momencie święci tryumfy na salonach, ale po kilku sezonach odchodzi w niebyt. Trudno jest oczywiście w pierwszej chwili ocenić, który styl przetrwa, a który nie – zazwyczaj dłuższą żywotność mają klasyczne aranżacje, jak styl skandynawski, istnieją również trendy nieco bardziej oryginalne, które dość długo pozostają w łaskach – na przykład styl boho czy rustykalny. Jednak jeśli nie jesteś influencerem, i nie specjalizujesz się w przewidywaniu trendów, urządzając łazienkę postaw raczej na klasykę.

Niedopasowanie instalacji i niedostosowanie łazienki do potrzeb

Błędami, które najtrudniej jest naprawić, są kwestie instalacji elektrycznej lub sanitarnej. Jeśli źle zainstalowany zostanie odpływ wody, lub coś będzie nie tak z elektryką, naprawienie tego typu usterki może wiązać się z dużymi problemami.
W łazience najważniejsze jest przede wszystkim to, żeby była ona funkcjonalna. W pierwszej kolejności warto zastanowić się, czy chcemy zrobić osobno łazienkę i toaletę, czy zarówno muszla klozetowa, jak i prysznic lub wanna, mają znajdować się w jednym pomieszczeniu? Jeśli tak, niezwykle istotne jest zaplanowanie przestrzeni. Niekoniecznie dobrym pomysłem będzie zainstalowanie muszli klozetowej tuż obok wanny – tak samo kwestią dyskusyjną może wydawać się jej umiejscowienie tuż przed drzwiami wejściowymi do łazienki. W tym pomieszczeniu ważna jest przede wszystkim przestrzeń i wygoda – projektując łazienkę, zwróć szczególną uwagę na to, aby pomiędzy sprzętami znajdowało się wystarczająco dużo miejsca, aby móc swobodnie się poruszać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *