Polskie meble coraz bardziej… polskie

Polskie meble coraz bardziej… polskie

Poszukując mebli do swojego mieszkania jeszcze nie tak dawno rozglądaliśmy się po propozycjach zagranicznych producentów. To już przeszłość. Polska branża meblowa rozwija się bowiem na tyle dynamicznie, że praktycznie każdy z nas uświadamia sobie, że jej propozycje są warte uwagi. Zresztą nie tylko my chętnie kupujemy produkty naszych lokalnych firm.

Polska liderem na światowym rynku

Polska jest krajem, w którym rynek meblarski ma się bardzo dobrze. Szacuje się, że aż 90 procent mebli stworzonych przez polskie firmy trafia za granicę. Wybierają je nie tylko mieszkańcy krajów ościennych takich jak Niemcy czy Czesi. Coraz częściej zdobywają bowiem popularność również w innych krajach Europy i świata. To wszystko sprawiło, że obecnie Polska zajmuje bardzo wysokie, czwarte miejsce wśród firm eksportujących meble. Co więcej, nasze krajowe wyroby cieszą się również zainteresowaniem nas samych. Coraz częściej mając do wyboru propozycje innych krajów wybieramy to co nasze.

Dlaczego polskie meble?

Co stoi za popularnością polskich mebli? Przede wszystkim wysoka jakość materiałów, z jakich zostały wykonane. Polscy producenci dbają bowiem o jakość swoich wyrobów i robią wszystko, by oferowane przez nich propozycje były nie tylko modne i stylowe, ale również solidne i trwałe. Poza tym polskie firmy bardzo dbają o dokładne wykończenie wszystkich elementów mebli. Nieobce jest nam również poszukiwanie inspiracji, które potrafimy połączyć z własnym stylem tworząc niebanalną, stylową całość, która jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników mebli.

Szeroki wybór dla wymagających

W wielu krajach producenci mebli oferują propozycje, które niczym się od siebie nie różnią. Jeśli dany styl jest popularny meble nawiązujące do niego produkują wszyscy. Polska to kraj indywidualności – widać to również w naszych meblach. Każdy producent ma swój własny styl i jedynie nawiązuje do obowiązujących trendów. Dzięki temu wybór mebli oferowanych przez polskie firmy jest naprawdę szeroki i różnorodny. Doskonałym świadectwem mogą być chociażby polskie meble od producenta Adriana Furniture. To propozycje posiadające własny styl i charakter.

Mówimy o tradycji i jesteśmy z niej dumni

Polska tradycja meblarska ma bardzo długą historię i rozpoczęła się jeszcze przed wojną kiedy to wielu polskich rzemieślników otwierało małe zakłady i tworzyło niezwykle efektowne, do dziś cenione meble gięte. Wojenna zawierucha zatrzymała na jakiś czas rozwój tej branży, jednakże już od kilkudziesięciu lat producenci odnoszą coraz większe sukcesy. Nie dziwi więc fakt, że często w swoich komunikatach marketingowych odwołują się do tradycji naszego kraju i wyrażają dumę z możliwości jej kontynuowania oraz rozwoju.

 

Podsumowując, jeśli poszukujesz mebli do swojego mieszkania i zależy ci na rozwiązaniach o niebanalnym designie, nowoczesnym wzornictwie i wysokiej jakości materiałach wybór polskich mebli to doskonała decyzja. Tysiące klientów z całego świata nie może się przecież mylić – polskie meble są solidne, trwałe i piękne. A przy tym ich cena wciąż pozostaje bardzo atrakcyjna.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *