Dekoracje na ścianie w salonie – na co się zdecydować?

Dekoracje na ścianie w salonie – na co się zdecydować?

Salon to jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc, jakie można znaleźć w każdym domu. Zaliczyć go można do tzw. części otwartej, gdzie najczęściej zaprasza się gości. Przeciwieństwem do pokoju dziennego jest sypialnia, czyli strefa prywatna. Jednak nie o tej części będzie mowa, ale o dekoracjach, jakie można powiesić na ścianie w salonie.

Stylowe dekoracje do pokoju dziennego

To marzenie każdej osoby. Trudno jednak z góry powiedzieć, co będzie efektownie prezentowało się na ścianie. Uzależnione jest to bowiem od tego, w jakim stylu urządzone jest to pomieszczenie. Co innego sprawdzi się w przypadku salonu minimalistycznego, chabby chic, boho, itd.

W przypadku salonu urządzonego w stylu klasycznym ma się do wyboru ogromny wachlarz możliwości. Zanim jednak kogoś pochopną fantazyjne myśli do działania, należy sobie uświadomić, że nie ma co przesadzać z ilością, ponieważ wszystkie dekoracje trzeba będzie odkurzać. W takim przypadku świetnie mogą prezentować się obrazy znanych i mniej uznanych twórców, jakie przedstawiają widoki na miasto, żywą naturę lub portrety różnych osobowości. Warto postawić na dekoracyjne ramy w tym przypadku, które na pewno prezentować się będą jeszcze bardziej efektownie.

Zamiast obrazów, można zdecydować się na ramki ze zdjęciami swoich bliskich i innych, ważnych osób. Mogą to być również ciekawe ujęcia miejsc, które odwiedziło się podczas wakacji. Takie fotografie na pewno będą wywoływać pozytywne wspomnienia u osób bliskich.

Nowoczesne dekoracje na ścianach w salonie

W przypadku miejsc urządzonych w stylu minimalistycznym, należy uważać, ponieważ ma się to do czynienia z zasadą “im mniej, tym lepiej”. Nie od dzisiaj wiadomo, że w takich salonach najlepiej sprawdzają się funkcjonalne dekoracje. Mogą to być same meble, które mają prostą i charakterystyczną linię, jaka nada całemu wnętrzu charakterystycznej surowości.

Jeżeli jednak ściany nadal wydają się zbyt puste, można postawić na tapety, które same w sobie są już dekoracją i będą świetnie prezentować się w salonie. Pewnie wiele osób uważa, że jest to przeżytek, jednak tak nie jest. Nowoczesne, dekoracyjne tapety powracają w glorii chwały. O ile jednak w dawnych czasach kładło się je na wszystkie ściany, tak obecnie wykonuje się je tylko na jednej. Cała reszta ścian malowana jest na dopasowany kolor.

W salonie urządzonym w stylu industrialnym można zdecydować się na podwieszane metalowe ozdoby. Oto wnętrza post przemysłowe, więc takie metalowe ozdoby będą idealnie dopasowane do wnętrz. Chociaż, ciekawą propozycją wydaje się pozostawienie cegieł na wnętrzu. Przynajmniej na jednej ścianie lub w pewnej części. Takie możliwości pozwalają stworzyć bardzo ciekawy efekt wizualny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *